iMagazine

Sony na E3 2016

14/06/2016, 15:14 · · · 0

Dzisiaj, dokładnie o 3:00 w nocy naszego czasu, odbyła się konferencja Sony prezentująca nowości w świecie PlayStation.

PlayStation VR

PlayStation VR to rozwiązanie Sony do wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie będzie współpracować z aktualną generacją konsol producenta. Data premiery została ustalona na 13 października 2016 roku i kosztować będzie $399.

God of War

To pierwsze demo, które zobaczyliśmy w trakcie prezentacji i jedno z dwóch, które były przeprowadzone na żywo. Nowy God of War pokazuje historię głównego bohatera w trochę inny sposób. Zmieniono pozycję kamery i wprowadzono bardziej narracyjny sposób prowadzenia rozgrywki. Niestety, to jedyne co wiadomo o grze. Nieznany jest główny wątek gry, czy sposób rozwoju postaci.

Days Gone

Days Gone opowiada historię Deacona St. Johna. Gra toczy się w dwa lata po pandemii zmieniającej ludzi w bezmyślne, szybko mutujące, stwory. Rozgrywka odbywa się w otwartym świecie, a postacią sterujemy z perspektywy trzeciej osoby. Nieznana jest data premiery.

The Last Guardian

Gra, która powstaje już prawie dekadę. Pierwsza jej zapowiedź pojawiła się na E3 w 2007 roku. W końcu doczeka się premiery. Jest opowiadaniem o więzi pomiędzy chłopcem i dużym stworem przypominającym młodego Gryfina. W naszych rękach znajdzie się 25 października 2016.

Death Stranding

Pierwsza gra Hideo Kojimy po odejściu z Konami. Szczerze, poza krótkim trailerem o rozgrywce, czy fabule, nie wiemy nic. Niemniej, trailer wygląda przepięknie i jest chyba najlepiej zmontowanym trailerem tegorocznego E3.


W trakcie konferencji Sony zaprezentowała kilka ciekawy tytułów, ale forma prezentacji w moich oczach daje dużo do myślenia. Praktycznie spędziłem półtorej godziny oglądając trailery, jeden za drugim. Przedstawiciel PlayStation pojawił się na scenie trzy raz. Nie przedstawiono nowej konsoli, nie wspomniano nic o tym jak Sony chce rozwijać społeczność. Mam wrażenie, że całość powstała tylko dlatego, że musieli tam być.

0

Krzysztof Stambuła

Gdyby wiek był levelem, miałbym lvl 30. Na co dzień jestem webdeveloperem, ale robię też questy poboczne jako gracz i geekowaty ojciec. Wielki mały fan Microsoftu.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o