iMagazine

Komiks od Apple

15/06/2016, 16:25 · · · 0

Prezentacja inaugurująca tegoroczne WWDC jest już za nami, ale sama konferencja trwa nadal – deweloperzy szkolą się w nowych technikach za pomocą różnych form przekazu. Jedną z nich w tym roku jest ciekawy komiks.

App Review Guidelines – The Comic Book to wskazówki dotyczące tworzenia aplikacji przedstawione w postaci komiksu. A w zasadzie w postaci pięciu komiksów w jednym: Safety, Performance, Business, Design oraz Legal.

Każdy z nich ma „kreskę” w innym stylu. Na przykład Safety przypomina mi trochę komiksy Marvela. Natomiast Performance odnosi się do japońskiej mangi. Wizualnie wygląda to więc naprawdę fajnie.

Szkoda jednak, że treść nie jest przystosowana do tego, co widać na ilustracjach lub co mówią bohaterzy. Zarówno kolejne chmurki jak i prostokąty narracyjne służą tylko jako miejsca, w które wklejono kolejne zasady postępowania w danym temacie. Zatem cała historia opisana w postaci komiksowej jest tylko tłem – miłym dla oka, ale zupełnie nie powiązanym z tematem…

Jeśli chcielibyście zapoznać się z tym komiksem od Apple, to można go pobrać stąd.

0

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o