iMagazine

Apple szykuje kolejny serial i walczy o prawa do transmisji formuły 1

14/07/2016, 15:43 · · · 0

Trwa właśnie casting na telewizyjny show tworzony przez Apple’a. Pojawiły się też plotki o zakupie przez firmę praw do transmisji wyścigów Formuły 1. Jednocześnie wszystkie informacje o negocjacjach Apple z nadawcami ucichły. Wydaje się jednak, że jest to cisza przed burzą.

Po wprowadzeniu Apple TV 4, kolejnych nowościach w tvOS kwestią czasu jest zaprezentowanie przez Apple nowych własnych usług związanych z telewizją. Wiemy, że powstaje serial Vital Signs z udziałem Dr. Dre. Ma być on dostępny z poziomu Apple Music. O produkcji mówiło się w lutym bieżącego roku, na razie nie mamy o niej żadnych szczegółowych informacji. Właśnie ruszył casting do programu „Planet of the Apps” koprodukowanego przez Apple. Ma być to swego rodzaju produkcja dokumentalna ukazująca twórców aplikacji.

Natomiast Joe Saward, jeden z dziennikarzy specjalizujących się w tematyce wyścigów Formuły 1 napisał, że Apple jest zainteresowane pozyskaniem praw do streamingu wyścigów w najbliższych latach.

Prędzej czy później zobaczymy nowe treści wideo od Apple’a na wielu urządzeniach. Spodziewałem się tego już w czerwcu na WWDC, ale tam nie uświadczyliśmy ani słowa o usługach. Zostaje więc jesień, ewentualnie wiosna przyszłego roku.

Teoretycznie Apple powinno zaoferować usługę konkurencyjną dla Netflixa, Amazon Prime i innych serwisów. Zwłaszcza, ze iTunes Movies leży odłogiem od dłuższego czasu. Odnoszę jednak wrażenie, że Apple jest tu już nieco spóźnione i naprawdę trudno będzie zachęcić użytkowników do opłacania kolejnego abonamentu. Dlatego nowe treści mogą pojawić się w ramach Apple Music lub dedykowanych aplikacji pod Apple TV. Do września zapewne niczego się nie dowiemy.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK