iMagazine

Gorący tydzień u Apple – Didi przejmuje chińskie operacje Ubera

01/08/2016, 11:33 · · · 0

Poniedziałek zaczyna się od gorących inwestycji w Chinach. Didi Chuxing, którego udziałowcem jest Apple, przejmuje operacje Ubera na rynku chińskim. Zakończenie rywalizacji ma przynieść same korzyści obu firmom.

Cały deal ma być warty podobno 35 miliardów dolarów. Na razie Didi Chuxing miało zapłacić Uberowi około miliarda, czyli tyle samo ile w maju w firmę zainwestowało Apple. W Chinach nadal ma działać aplikacja Ubera, ale za całość ma odpowiadać właśnie Didi Chuxing. Koniec rywalizacji oznacza przekazanie rynku firmie, która lepiej zna specyfikę chińskiego klienta. Uber natomiast dalej będzie zarabiał na tym rynku nie angażując się specjalnie.

W maju Apple zainwestowało w Didi Chuxing. Oficjalnym powodem jest właśnie chęć lepszego poznania specyfiki azjatyckiego rynku. Innym powodem są oczywiście dane oraz możliwości związane z rzekomym samochodem od Apple.

Ten tydzień może być wybitnie ciekawy, jeśli chodzi o transakcje i wszelkie porozumienia. W sobotę 30 lipca Kanye West na twitterze umieścił wpis, w którym domaga się spotkania lub rozmowy telefonicznej z Timem Cookiem i Jay Z jeszcze w tym tygodniu. Chodzi najprawdopodobniej o możliwe przejęcie Tidala przez Apple.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK