iMagazine

Gorący tydzień u Apple – Didi przejmuje chińskie operacje Ubera

01/08/2016, 11:33 · · · 0

Poniedziałek zaczyna się od gorących inwestycji w Chinach. Didi Chuxing, którego udziałowcem jest Apple, przejmuje operacje Ubera na rynku chińskim. Zakończenie rywalizacji ma przynieść same korzyści obu firmom.

Cały deal ma być warty podobno 35 miliardów dolarów. Na razie Didi Chuxing miało zapłacić Uberowi około miliarda, czyli tyle samo ile w maju w firmę zainwestowało Apple. W Chinach nadal ma działać aplikacja Ubera, ale za całość ma odpowiadać właśnie Didi Chuxing. Koniec rywalizacji oznacza przekazanie rynku firmie, która lepiej zna specyfikę chińskiego klienta. Uber natomiast dalej będzie zarabiał na tym rynku nie angażując się specjalnie.

W maju Apple zainwestowało w Didi Chuxing. Oficjalnym powodem jest właśnie chęć lepszego poznania specyfiki azjatyckiego rynku. Innym powodem są oczywiście dane oraz możliwości związane z rzekomym samochodem od Apple.

Ten tydzień może być wybitnie ciekawy, jeśli chodzi o transakcje i wszelkie porozumienia. W sobotę 30 lipca Kanye West na twitterze umieścił wpis, w którym domaga się spotkania lub rozmowy telefonicznej z Timem Cookiem i Jay Z jeszcze w tym tygodniu. Chodzi najprawdopodobniej o możliwe przejęcie Tidala przez Apple.

0

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko