iMagazine

Microsoft kupił Beam

11/08/2016, 18:09 · · · 2

Microsoft dokonał dzisiaj bardzo intrygującego zakupu. Chodzi o usługę Beam. Jeżeli nie wiecie czym się zajmują, to nie martwcie się. Do dzisiaj sam nie wiedziałem.

Pamiętacie Hugokopter z Polsatu, tak? Pamiętacie też sterowanie nim po przez wciskanie klawiszy na telefonie? Beam oferuje to samo i więcej streamerom korzystającym z takich usług jak Twitch. Jak to działa w praktyce możecie zobaczyć na poniższym filmiku.

Sama możliwość interaktywnego stremowania jest już w sobie bardzo ciekawa i wyjątkowa, ale technologia leżąca u podwalin tego jest jeszcze ciekawsza. Beam chwali się, że ich rozwiązanie ma minimalne opóźnienie i zapewne to jest powodem zakupu. Dzięki temu Microsoft poprawi streaming z Xboksa na PC, zyskując kolejną mocną kartę przetargową. Sama usługa na dzień dzisiejszy działa dobrze, lecz w grach multiplayer widoczne jest opóźnienie między padem, a faktycznym efektem.

źródłoOfficial Microsoft Blog


Krzysztof Stambuła

Gdyby wiek był levelem, miałbym lvl 30. Na co dzień jestem webdeveloperem, ale robię też questy poboczne jako gracz i geekowaty ojciec. Wielki mały fan Microsoftu.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK