iMagazine

Jak rozwiązać niekończące się przywracanie kopii iOS z iCloud?

16/10/2016, 10:05 · · · 0

Wielu z Was mogło w ostatnim czasie kupić nowe iPhone’y. Czy to „siódemka”, czy któryś ze starszych modeli, w każdym możecie spotkać się z podobnym problemem. Chodzi o niekończące się przywracanie kopii zapasowej. Powoduje to drenaż baterii i nagrzewa telefon. Rozwiązania są dwa.

Na wstępie tylko dodam, że taka sytuacja może mieć miejsce po przywróceniu telefonu czy tabletu z iCloud. Jeśli Twój sprzęt po niedawnej konfiguracji grzeje się i krótko trzyma na baterii, to możesz mieć do czynienia właśnie z tym problemem. Aby to zweryfikować przejdź w Ustawieniach do sekcji Bateria i w Użyciu poszukaj pozycji Odtwarzanie.


ipad-restore2

Rozwiązanie 1

Pierwszym rozwiązaniem będzie znalezienie danych, które ciągle się nie pobrały. Najlepiej porównać ze sobą oba telefony: nowy, na którym przywracasz kopię i stary, na którym kopia była robiona. Wejdź w Ustawienia, Ogólne, Dysk i użycie iCloud, a następnie porównaj ile danych trzyma każda z aplikacji. Uwaga. Patrz tylko na programy, w których dobrowolnie przetrzymujesz pliki. Odtwarzacze muzyki, podcastów, filmów, Zdjęcia, Wiadomości i tym podobne. Facebook czy Snapchat przetrzymują tylko dane tymczasowe, a te są do niczego niepotrzebne i nie będą przywracane z iCloud.

Gdy już znajdziesz aplikację z brakującymi danymi, wystarczy ją otworzyć i to powinno pomóc. W moim przypadku winnym był Overcast. Próbował pobrać podcasty zapisane na poprzednim telefonie i dopiero po odpaleniu apki oraz pozwoleniu mu na zapisanie odcinków, przywracanie kopii zostało zakończone.

Rozwiązanie 2

Jeśli widzisz, że wszystko się zgadza, a wszystkie potrzebne dane zostały przywrócone, możesz ręcznie wymusić zakończenie przywracania. W tym celu przejdź do Ustawień, iCloud, Archiwum i kliknij na Zatrzymaj przywracanie iPhone’a/iPada.

ipad-restore


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK