iMagazine

BlueLounge Aaden – minimalistyczna ładowarka do akumulatorów

02/12/2016, 10:32 · · · 0

Obecnie największą bolączką urządzeń bezprzewodowych są akumulatory. Wielokrotnie spotkałem się wśród znajomych z opinią, że korzystanie z bezprzewodowych klawiatur czy myszy jest bardzo złym pomysłem. Akumulatory w nich na pewno rozładują się w najbardziej nieodpowiednim momencie, a pod ręką nie będzie zestawu naładowanych zamienników.


Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 9/2016


6u9c0761

BlueLounge Aaden to akcesorium, które rozwiązuje ten problem. Jest to sprytna minimalistyczna ładowarka do akumulatorów AA podłączana do portu USB. Ma ona postać czarnej matowej kostki, która swoim wyglądem nie zaburzy ładu na naszym biurku. Podczas ładowania nie będziemy rozpraszani ani widokiem baterii, ani żadnymi diodami informującymi nas o jego przebiegu. Miejsca, w których możemy umieścić dwie baterie, jak również dwie osobne diody LED wskazujące gotowość, znajdują się na jej spodzie i nie są widoczne.

Jeśli zajdzie potrzeba wymiany akumulatorów w jednym z urządzeń, to w Aadenie znajdziemy w pełni naładowaną, gotową do pracy parę. Po ich jej wyjęciu w wolnym miejscu umieszczamy rozładowane baterie, które będą gotowe do pracy w momencie, gdy energii zabraknie kolejnemu z naszych urządzeń.

6u9c0748

Pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy, to, czy ładowarka ta uzyska z portu USB wystarczający prąd do naładowania dwóch akumulatorów. Jeśli będziemy używać ładowanych nią akumulatorów do urządzeń, które potrafią przepracować na komplecie baterii kilka tygodni, a nawet miesięcy, to nie będzie to miało najmniejszego znaczenia, czy zostaną naładowane do pełna w ciągu kilku, czy kilkunastu godzin. Dla niektórych osób zaletą tej ładowarki może być to, że w odróżnieniu od większości konkurencyjnych produktów nie wymaga ona do pracy napięcia 230 V. Przy jej użyciu akumulatory można podładować poza domem, wykorzystując do tego powerbanka czy port USB w samochodzie.

6u9c0758

Jest to kolejny produkt, który podobnie jak wcześniej testowane przeze mnie standy do iPhone’a czy Apple Watcha, ma przede wszystkim na celu zaprowadzenie ładu w przestrzeni wokół nas. Ponadto zaoszczędzi nam to czas, który musimy poświęcić na odnalezienie zapasowych akumulatorów i wytypowanie, często metodą chybił-trafił, które z nich są naładowane.

Ładowarka BlueLounge Aaden obsługuje akumulatory w rozmiarze AA, potocznie zwane „dużymi paluszkami”. Obsługuje zarówno ogniwa typu Ni-MH, jak i starszego typu Ni-Cd. Jest dostępna w cenie 89 złotych na przykład w iMad.

0

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o