iMagazine

Fitness

16/12/2016, 14:38 · · · 0

Przysłowiowe wzięcie się za siebie to jedno z najczęściej powtarzanych i równie często porzucanych postanowień noworocznych. Odpowiedni gadżet pod choinką może być dobrym motywatorem do tego, by silna wola utrzymała się trochę dłużej niż do wygaśnięcia miesięcznego karnetu na siłownię.

Fitbit Charge 2

fitbit-charge-hero

Opaska fitness wydaje się najbardziej podstawowym sprzętem motywującym. Pośród mnóstwa dostępnych wyróżnia się Fitbit, który do modelu Charge 2 wrzucił niemal wszystkie możliwe funkcje. Monitorowanie spalonych kalorii i kroków, a także analiza snu to dość powszechne dodatki, ale oprócz nich opaska mierzy też tętno, automatycznie rozpoznaje rodzaj aktywności, a podczas treningu może wykorzystywać do pomiaru odległości GPS z telefonu (sama go nie ma). Dane zbierane są w świetnej i przejrzystej aplikacji, dostępnej na iOS oraz Androidzie. Dodatkowo do Charge 2 można dokupić inny pasek niż standardowy – dostępne są zarówno gumowe, jak i skórzane.

Cena: około 700 PLN

Misfit Ray

misfit-hero

Dla osób, które wolą bardziej dyskretne urządzenie i skupiają się na sprawdzaniu codziennej aktywności, natomiast nie trenują tak intensywnie, Misfit Ray będzie bardzo ciekawym rozwiązaniem. Urządzenie ma kształt metalowej tuby nawleczonej na gumowy bądź skórzany pasek albo też zawieszonej na szyi w formie wisiorka. Komunikaty wysyła za pomocą delikatnych wibracji lub dyskretnej diody. Informuje nie tylko o tym, by się poruszać, ale też o przychodzących na telefon połączeniach i wiadomościach. Można z nią pływać, jest bowiem wodoodporna. Co więcej, codzienne ładowanie nie jest konieczne – bateria jest wymienna, a jedno ogniwo wystarcza nawet na pół roku pracy.

Cena: od 70 do 120 USD

Withings Go

withings-go-hero

Nie każdy monitor aktywność dużej firmy musi być drogi, czego dowodzi Withings w wersji Go. To niewielkie, wyposażone w okrągły ekran e-ink urządzenie, może być noszone zarówno na nadgarstku, jak i przypięte do ubrania. Go mierzy podstawowe parametry, czyli spalane kalorie, kroki oraz sen, ale też wykrywa samoczynnie aktywność (marsz, bieg i pływanie) i zapisuje ją w aplikacji, tej samej, która obsługuje wagi, ciśnieniomierze i inne urządzenia firmy. Za stosunkowo niewielką kwotę wchodzimy więc w rozbudowany ekosystem. Bateria wytrzymuje aż osiem miesięcy, co jest dodatkową zaletą.

Cena: około 320 PLN

Garmin 735XT

garmin-735xt-hero

Jeszcze kilka lat temu zegarki z GPS były przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów, teraz jednak wygląda to trochę inaczej. W 735XT Garmin wprowadził obok zaawansowanych funkcji pomiaru parametrów treningu również dodatki, które docenią mniej zaawansowani użytkownicy. Nowy zegarek firmy jest nie tylko lekki i wygodny w obsłudze, ale też łączy się ze smartfonem, pokazuje dane aktywności z całego dnia, wyświetla powiadomienia, pogodę, kalendarz i wiele innych informacji. Pozwala również instalować aplikacje i widżety rozszerzające możliwości pomiaru treningów. Wbudowany czujnik tętna zapewnia natomiast całodzienny pomiar i sprawia, że zakładanie opaski na klatkę piersiową nie jest już konieczne (potrzebna jest tylko do pomiaru dynamiki biegu).

Cena: około 1700 PLN

Polar M600

polar-m600-hero

M600 zyskał sobie miano pierwszego sportowego smartwatcha. To pierwsze takie urządzenie, które nie tylko ma wbudowany GPS i rozbudowany tryb treningu, ale też działa na Android Wear, co czyni go pełnoprawnym inteligentnym zegarkiem z możliwością instalowania tysięcy aplikacji i głębokiej integracji z systemem telefonu. Jest kompatybilny zarówno z urządzeniami z Androidem, jak i z iOS, jednak na urządzeniach Apple funkcje smart są mocno ograniczone – nie da się instalować aplikacji, a część funkcji nie jest dostępna. W pełni można cieszyć się natomiast z aplikacji Polar Flow, która pozwala mierzyć parametry treningu, od biegania, przez kolarstwo, po wycisk na siłowni.

Cena: około 1500 PLN

Garmin Vivomove

garmin-vivomove-hero

Część osób nigdy nie przekonała się do noszenia opaski fitness – ich wzornictwo odbiega zazwyczaj od kanonu klasycznej elegancji, a i noszenie dodatkowego urządzenia obok zegarka nie zawsze jest wygodne. Garmin tworząc Vivomove myślał dokładnie o tej grupie docelowej: zegarek wygląda klasycznie, ma analogową tarczę, a jedynym nietypowym elementem są dwa niewielkie wskaźniki na tarczy wypełniające się wraz z pokonywanymi krokami i brakiem aktywności. Mierzy też sen, a wszystkie dane synchronizowane są z platformą Connect. Urządzenie występuje w wersji Sport, Classic i Premium, różniących się materiałem, z którego wykonano pasek (guma lub skóra) oraz kopertę (plastik lub stal nierdzewna).

Cena: od około 750 do 1300 PLN

AfterShokz Trekz Titanium

aftershokz-hero

Muzyka na trening jest bardzo istotna, jednak jeśli trenujemy na świeżym powietrzu, to nie powinna ona zagłuszać otoczenia, choćby z uwagi na bezpieczeństwo. Doskonałym kompromisem są słuchawki Trekz Titanium, które wykorzystują przewodnictwo kostne. Przylegają do kości skroniowych, natomiast małżowina uszna pozostaje odsłonięta. Są też odporne na wodę i pył (IP55), a ich bateria pozwala na przynajmniej osiem godzin pracy. Mają mikrofon do rozmów, a także przyciski, które nie tylko kontrolują muzykę, ale też wywołują Siri – to kolejny przydatny na treningu dodatek. Fakt, jakość brzmienia odbiega od nausznych konstrukcji, podczas treningu nie jest ona jednak aż tak istotna.

Cena: około 550 PLN

Withings Body Cardio

withings-body-cardio-hero

Spadek tkanki tłuszczowej i zwiększenie masy mięśniowej to ukoronowanie wielu godzin treningu, a monitorowanie tych parametrów jest równie ważne, co analiza bieżących aktywności. Waga Body Cardio świetnie się w tym sprawdza, mierzy bowiem skład ciała, w tym nawodnienie, trend zmiany wagi, bada tętno, potrafi też ocenić, czy jest ono właściwe. Synchronizuje się ze smartfonem w pełni automatycznie, przez Wi-Fi, korzystanie z niej na co dzień nie różni się więc od stawania na klasycznej wadze. Duży wyświetlacz pokazuje bieżące odczyty, urządzenie wykrywa też samodzielnie, który użytkownik akurat z niego korzysta. Jej atutem jest też to, że przykryto ją szkłem, co ułatwia czyszczenie.

Cena: około 800 PLN

0

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o