iMagazine

Już 500 filmów z Dolby Atmos

19/12/2016, 17:30 · · · 0

Dolby Atmos to jedna z kluczowych zmian jaka zaszła w kinie, także kinie domowym w przeciągu ostatnich dekad. Systematycznie zmieniała się jakość obrazu na korzyść, ale standardy dźwięku pozostawały niemal takie same. Teraz Dolby Atmos świętuje obecność na 2000 sal kinowych.

Firma Dolby pochwaliła się świetną infografiką obrazującą zasięg Dolby Atmos. Wydano już ponad 500 filmów wykorzystujących tę technologię dźwięku obiektowego, z czego ponad 170 pojawiło się w tym formacie na Blu-Ray. W Polsce też mamy już kilka sal kinowych z Atmosem, a nawet jeden film zrealizowany w tej technologii.

Jednocześnie, jak to zwykle w przypadku tego typu firm bywa, często liczą się pieniądze. Dlatego możemy znaleźć telefony i tablety z logo Dolby Atmos, co ma niewiele wspólnego z seansami kinowymi, czy nawet domowymi zestawami audio. Te ostatnie w większości przypadków trzymają poziom i rzeczywiście dają bardzo fajne efekty dźwiękowe.

dolbyatmosmomentum-1

źródłoFlatpanelsHD

0

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik był wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.