iMagazine

Już 500 filmów z Dolby Atmos

19/12/2016, 17:30 · Paweł Okopień · · 0

Dolby Atmos to jedna z kluczowych zmian jaka zaszła w kinie, także kinie domowym w przeciągu ostatnich dekad. Systematycznie zmieniała się jakość obrazu na korzyść, ale standardy dźwięku pozostawały niemal takie same. Teraz Dolby Atmos świętuje obecność na 2000 sal kinowych.

Firma Dolby pochwaliła się świetną infografiką obrazującą zasięg Dolby Atmos. Wydano już ponad 500 filmów wykorzystujących tę technologię dźwięku obiektowego, z czego ponad 170 pojawiło się w tym formacie na Blu-Ray. W Polsce też mamy już kilka sal kinowych z Atmosem, a nawet jeden film zrealizowany w tej technologii.

Jednocześnie, jak to zwykle w przypadku tego typu firm bywa, często liczą się pieniądze. Dlatego możemy znaleźć telefony i tablety z logo Dolby Atmos, co ma niewiele wspólnego z seansami kinowymi, czy nawet domowymi zestawami audio. Te ostatnie w większości przypadków trzymają poziom i rzeczywiście dają bardzo fajne efekty dźwiękowe.

dolbyatmosmomentum-1

źródłoFlatpanelsHD

0

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

iMag Weekly to dodatkowe i rozszerzone treści, których nie znajdziecie na stronie i w magazynie. Nowe wydanie pojawia się w każdy piątek, a w środku dodatkowe, unikalne treści z różnych dziedzin – takie, które już znacie z miesięcznika, a także zupełnie nowe.

Subskrypcja, zaczynająca się od 10 złotych za 4 wydania, pozwala Wam wpływać na nasz rozwój, umożliwia wsparcie redakcji, a co najważniejsze – stawia podwaliny pod kolejne ciekawe inicjatywy.