iMagazine

Prototyp iPhone’a z iPodowym Click Wheel

06/01/2017, 16:34 · · · 0
fot. Sonny Dickinson

Zanim pierwszy iPhone pojawił się na rynku w 2007 roku, Apple eksperymentowało z wieloma różnymi prototypami i systemami operacyjnymi. Dotychczas nie było okazji ich obejrzenia, aż Sonny Dickinson nie opublikował swojego artykułu.

Prototyp iPhone’a, który opisał, wykonany był z aluminium, miał ekran wspierający dotyk, moduł 2G i Wi-Fi, ale miał jeden dodatkowy element, który nigdy nie pojawił się w modelu produkcyjnym. Zamiast iPhoneOS, prototyp wyposażony był w Acorn OS1, a na dolnej części było Click Wheel, tak dobrze znane z iPodów. Menu, przypominające te w iPodach, zawierało takie pozycje jak Dial, SMS, Music, Contacts i więcej.

Dobrze, że to nigdy nie trafiło na rynek…

  1. Nazwa kodowa.

źródłoSonny Dickinson

0

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, człowiek – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.

morid1n

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik będzie wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.