iMagazine

Prototyp iPhone’a z iPodowym Click Wheel

06/01/2017, 16:34 · · · 0
fot. Sonny Dickinson

Zanim pierwszy iPhone pojawił się na rynku w 2007 roku, Apple eksperymentowało z wieloma różnymi prototypami i systemami operacyjnymi. Dotychczas nie było okazji ich obejrzenia, aż Sonny Dickinson nie opublikował swojego artykułu.

Prototyp iPhone’a, który opisał, wykonany był z aluminium, miał ekran wspierający dotyk, moduł 2G i Wi-Fi, ale miał jeden dodatkowy element, który nigdy nie pojawił się w modelu produkcyjnym. Zamiast iPhoneOS, prototyp wyposażony był w Acorn OS1, a na dolnej części było Click Wheel, tak dobrze znane z iPodów. Menu, przypominające te w iPodach, zawierało takie pozycje jak Dial, SMS, Music, Contacts i więcej.

Dobrze, że to nigdy nie trafiło na rynek…

  1. Nazwa kodowa.

źródłoSonny Dickinson


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK