iMagazine

Prototyp iPhone’a z iPodowym Click Wheel

06/01/2017, 16:34 · Wojtek Pietrusiewicz · · 0

Zanim pierwszy iPhone pojawił się na rynku w 2007 roku, Apple eksperymentowało z wieloma różnymi prototypami i systemami operacyjnymi. Dotychczas nie było okazji ich obejrzenia, aż Sonny Dickinson nie opublikował swojego artykułu.

Prototyp iPhone’a, który opisał, wykonany był z aluminium, miał ekran wspierający dotyk, moduł 2G i Wi-Fi, ale miał jeden dodatkowy element, który nigdy nie pojawił się w modelu produkcyjnym. Zamiast iPhoneOS, prototyp wyposażony był w Acorn OS1, a na dolnej części było Click Wheel, tak dobrze znane z iPodów. Menu, przypominające te w iPodach, zawierało takie pozycje jak Dial, SMS, Music, Contacts i więcej.

Dobrze, że to nigdy nie trafiło na rynek…

  1. Nazwa kodowa.

źródłoSonny Dickinson

0

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, człowiek – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Po moje zdjęcia zapraszam na Instagrama – od macro po tele – a po filmy na YouTube'a – od recenzji po vlogi.

morid1n

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

iMag Weekly to dodatkowe i rozszerzone treści, których nie znajdziecie na stronie i w magazynie. Nowe wydanie pojawia się w każdy piątek, a w środku dodatkowe, unikalne treści z różnych dziedzin – takie, które już znacie z miesięcznika, a także zupełnie nowe.

Subskrypcja, zaczynająca się od 10 złotych za 4 wydania, pozwala Wam wpływać na nasz rozwój, umożliwia wsparcie redakcji, a co najważniejsze – stawia podwaliny pod kolejne ciekawe inicjatywy.