iMagazine

Apple wstępuje do Partnership on AI

26/01/2017, 21:29 · · · 0

Nie zawsze Apple idzie pod prąd i całe szczęście. Firma właśnie dołączyła do takich firm jak Amazon, Facebook, Google, Microsoft oraz IBM. Stała się częścią organizacji „The Partnership on AI”. Stowarzyszenie to ma zapewnić najlepsze standardy z zakresu sztucznej inteligencji.

Wydawać by się mogło, że Apple niezbyt chętnie bierze udział w jakichkolwiek branżowych spotkaniach, inicjatywach. Rzeczywistość ma się trochę inaczej. Firma jest jednym z kluczowych przedsiębiorstw w organizacji zajmującej się technologią Bluetooth, jest też w grupie USB-IF. W końcu to Apple stoi za popularyzacją standardu WiFI i również należy do WiFi Alliance. Teraz firma dołącza do Partnership on AI. Zadaniem tej organizacji jest wypracowanie pewnych standardów związanych z Sztuczną inteligencją. Tego typu stowarzyszenia np. pracują nad odpowiednimi regulacjami dla urzędów telekomunikacyjnych na świecie, obroną prawną, czy wspólnym nazewnictwem.

Dołączenie Apple do takiej inicjatywy zdecydowanie cieszy. To ważne aby największe firmy wspólnie wypracowywały pewne podstawy, standardy, dobre praktyki. AI to wciąż temat przyszłości, ale rozwijany od lat. W ramach stowarzyszenia Apple opublikowało swoje informacje o pracy nad inteligentnym rozpoznawanie obrazu. Firma pracuje też nad rozpoznawaniem aktywności, rozpoznawaniu czynności życiowych i wieloma innymi. Rozwiązania AI to zdecydowanie przyszłość technologii.

źródłoPartnership On AI

0

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o