iMagazine

Dwie nowe reklamy promujące tryb portretowy w iPhone 7 Plus

14/02/2017, 10:25 · · · 0

Apple wypuściło dwie nowe reklamy, promujące tryb portretowy w iPhonie 7 Plus – zatytułowano je CreekSoul Mate.

Creek

Soul Mate

Same reklamy nie wzbudziły we mnie większych emocji, ale muszę przyznać, że sprawnie pokazują jak ta funkcja działa.


fot. Wojtek Pietrusiewicz | Zdjęcie aświetlane 27 sekund.

Z trybu portretowego korzystam regularnie i między innymi za niego cenię sobie iPhone’a. Na obecną chwilę nie daje on tak naturalnego efektu jak duża matryca i jasne szkło, ale efekt jest przydatny w wielu sytuacjach, tym bardziej, że iPhone i tak zawsze zapisuje dwa zdjęcia – jedno z efektem, a drugie bez. Brakuje mi jednak możliwości naświetlania zdjęć na długich czasach, jak powyższe schody, które uchwyciłem w Wenecji. Moja żona patrzyła na mnie jak na kretyna, jak zacząłem ustawiać aparat na statywie, żeby sfotografować schody zanurzone w kanale, ale liczyłem właśnie na nietypowe rozmycie światła i odbicia w leniwie kołyszącej się wodzie.

Może w przyszłym roku. A tymczasem nadal czekam na reklamę, która dorówna tym sprzed lat. Jedną z moich ulubionych współczesnych jest nadal poniższa, wprowadzająca iPada w świadomość ludzi.

0

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, człowiek – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.

morid1n

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik będzie wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.