iMagazine

Aktualizacja aplikacji Pebble jako zabezpieczenie na przyszłość

06/04/2017, 20:54 · · · 0

Pod koniec ubiegłego roku świat obiegła wiadomość, że FitBit zakupuje Pebble. Dla jednych była to dobra wiadomość, ale dla użytkowników nosideł tej drugiej firmy – już niekoniecznie.

Zaraz po przejęciu, przedstawiciele Pebble podziękowali pięknie za lata współpracy ze społecznością oraz oznajmili, że w związku z przejęciem nie będą mogli kontynuować rozwoju swoich smartwatchy. Od tego momentu właściciele tych nosideł mają tylko nadzieję, że ich urządzenia będą działać jak najdłużej.

Pebble nadal jednak nie zapomina o swoich użytkownikach i ostatnio opublikowało aktualizację aplikacji zarządzających zegarkami dla iOS i Androida. Aktualizacje te wprowadzają szereg zmian, które mają zapewnić działanie zegarków nawet wtedy, gdy serwery Pebble przestaną działać.

Na przykład teraz do zainicjowania korzystania z tego nosidła nie jest wymagane zakładanie konta – można ten krok pominąć1.

Dane zdrowotne odczytywane przez Pebble nie są już wysyłane do chmury tej firmy, ale nadal będą się synchronizować z aplikacją Zdrowie na iOS oraz Google Fit.

Więcej szczegółowych informacji na temat aktualizacji aplikacji zarządzających znajdziecie w źródle.

Źródło Pebble Developer Blog

  1. Choć jak wyjaśniono w tekście źródłowym, takie rozwiązanie może przynieść pewne problemy osobom, które dokonały zakupu aplikacji na Pebble.
0

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz Minecraft. Redaktor iMagazine.pl.


Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik będzie wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.