iMagazine

Apple otrzymało w Kalifornii pozwolenie na testowanie samochodów autonomicznych

15/04/2017, 19:28 · · · 0

W ostatnich latach pojawiały się doniesienia o rzekomym samochodzie, nad którym pracuje Apple. Różne źródła podawały informacje o Projekcie Titan. Nigdy jednak nie zostało to potwierdzone. Ostatnie doniesienia sugerowały, że projekt nie zakłada budowy własnego autonomicznego samochodu, został porzucony, gdyż nie ma sensu konkurować z firmami motoryzacyjnymi. Apple podobno skupia się bardziej na opracowaniu oprogramowania do autopilota, które mogłoby wdrażać we współpracy z istniejącymi producentami samochodów.

Według prawa obowiązującego w Kalifornii, aby przeprowadzać jakiekolwiek testy takich technologii na drogach publicznych, potrzebne jest pozwolenie od krajowej agencji zajmującej się bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Firmy testujące takie rozwiązania zobowiązują się do składania raportów z przeprowadzanych prób z uwzględnieniem wszelkich problemów, które w nich wynikły. Bezpieczeństwo jest najważniejsze i ma to zapobiec wprowadzeniu autonomicznych samochodów, które się mylą.

Pod koniec ubiegłego roku firma Apple zwróciła się o takie pozwolenie. Wczoraj na stronie kalifornijskiego Departamentu Pojazdów Mechanicznych lista firm uprawnionych do wykonywania takich testów została uaktualniona o firmę Apple Inc. 1 Jest to najlepsze potwierdzenie tego, że Projekt Titan jest wciąż żywy i być może za rok czy dwa zobaczymy jakieś ruchy Apple na tym polu.

  1. Swoją drogą dużo tych firm – Norbert

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK