iMagazine

Apple przejmuje firmę produkującą systemu monitorowania snu

10/05/2017, 12:30 · · · 0

Apple dokonało przejęcia firmy Beddit Sleep Monitor. To producent systemu monitorowania snu, który można połączyć z iPhone’m. To kolejna około zdrowotna inicjatywa Apple, dająca nadzieje, że kolejne urządzenia będą zawierały kilka ciekawych funkcji w tym zakresie.

Monitor snu Beddit 3 można zakupić bezpośrednio przez stronę Apple także w Polsce. Koszt tej opaski to 599 zł. Wszystko wskazuje na to, że pasek na razie nie zniknie z rynku. Wciąż będzie sprzedawana i to pod marką Beddit. Jednak firma zarządzana przez Tima Cooka przejęła przede wszystkim zespół i technologię. Te mogą być wykorzystywane na przykład w kolejnych generacjach Apple Watch oraz innych urządzeniach. Wiele mówi się o tym, że w przyszłości inteligentny zegarek Apple mógłby mierzyć również poziom glukozy w organizmie.

Apple na przestrzeni ostatnich lat poczyniło szereg starań związanych z rozwiązaniami w służbie zdrowia. Wprowadzono ResearchKit oraz CareKit pozwalające na prowadzenie badań zdrowotnych oraz lepszą opiekę medyczną.

Kwota za jaką Apple nabyło Beddit nie jest znana. Z perspektywy Apple jest ona zapewne niewielka. Firma kupuje w ciągu roku nawet kilkanaście małych firm i nie komunikuje szerzej tych inwestycji. Największe przejęcia Apple w historii to zakup Next dzięki czemu do firmy powrócił Steve Jobs oraz Beats Audio.

źródłoMacRumors


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK