Readdle prezentuje, jak może wyglądać przeciąganie i upuszczanie w iOS
Firma Readdle, twórcy takich aplikacji, jak Documents, PDF Expert, czy Spark zaktualizowali je ostatnio dodając bardzo ciekawą funkcję dla użytkowników iPadów.
Odkąd Apple zaprezentowało w iPadach tryb Split View, który umożliwia jednoczesne wyświetlanie dwóch aplikacji na podzielonym ekranie tabletu, pojawiały się głosy, by następnym krokiem było dodanie możliwości przeciąganie jakichś elementów z jednej aplikacji i upuszczanie ich w drugiej. Jak wiadomo coś takiego nie pojawiło się jeszcze w iOS 10, wszyscy mają nadzieję, że Apple zaprezentuje to w takim razie w jedenastej odsłonie swojego mobilnego systemu. Tymczasem już teraz iOS 10 pozwala na zaimplementowanie takiej funkcji, choć w zasadzie nie spotkałem się jeszcze z tym rozwiązaniem. Aż do teraz.
Aplikacje firmy Readdle już od dłuższego czasu potrafią ze sobą współpracować w iOS. Teraz ta współpraca weszła na nowy poziom. A przynajmniej w przypadku posiadaczy iPadów wspierających Split View. Po uruchomieniu dwóch aplikacji tej firmy obok siebie możliwe jest kopiowanie plików między nimi. Na przykład z aplikacji Documents można przenieść plik na wiadomość w aplikacji Spark, by ją załączyć. Wszystko działa w bardzo naturalny sposób.
Poniżej możecie zobaczyć przeciąganie i upuszczanie „w praniu”. Ponieważ nie używam Spark, demonstracja odbywa się między aplikacją Documents i PDF Expert:
Nic tylko czekać, aż Apple zaimplementuje tę funkcję, żeby działała domyślnie w iOS, a dzięki temu iPad stanie się jeszcze lepszym urządzeniem!
Aplikacje firmy Readdle znajdziecie w App Store →
Komentarze: 4
No, faktycznie… odkrywcze….
Wiesz, dla użytkowników iOS jest to nowość, bo do tej pory nie było takiej możliwości współpracy między dwiema aplikacjami. ;)
“Uruchamiając dwie aplikacje tej firmy obok siebie możliwe jest przenoszenie plików.”
Przenoszenie plików nie jest możliwe w trakcie uruchamiania aplikacji ;) Zaproponowałbym jednak taką składnię tego zdania: “Po uruchomieniu dwóch aplikacje tej firmy obok siebie możliwe jest przenoszenie plików między nimi.”
Oczywiście, głupi błąd językowy z mojej strony. Już poprawiam. :)