iMagazine

Minecraft pozwoli wkrótce na grę międzyplatformową

12/06/2017, 17:27 · · · 0

Na wczorajszej konferencji Microsoftu podczas E3 pojawiło się kilka ciekawych nowości związanych z najpopularniejszą sandboxową grą ostatnich lat.

Odkąd Minecraft dostał się pod skrzydła Microsoftu, daje się zauważyć mocny nacisk tej firmy na rozwój wersji mobilnej gry. Obecnie jest już tylko o krok z tyłu za wersją PC-tową (tą opartą o Javę), a wkrótce zapewne rozwój się zrówna, a najpewniej wyprzedzi pierwotną wersję Minecrafta.

Na trwających targach E3 w minioną niedzielę, która była poświęcona Microsoftowi, mogliśmy dowiedzieć się, co już w niedalekiej przyszłości będzie czekało na miłośników kwadratowego świata.

Najważniejszą informacją jest to, że już wkrótce użytkownicy Minecrafta w wersji mobilnej, na urządzenia VR, Xboxa, Nintendo Switch i Windows 10 będą mogli grać wspólnie ze sobą z obojętnie którego wymienionego urządzenia (lub komputera z Win10). Poza tym zmieni się nazewnictwo tej gry. Na przykład zamiast Minecraft: Pocket Edition będzie to już Minecraft. Z kolei wersja PC-towa przemianowana zostanie na Minecraft: Java Edition. Aktualizacja pozwalająca na międzyplatformową rozgrywkę będzie całkowicie darmowa. Sama możliwość gry na którejś z platform to nie wszystko. Międzyplatformowa będzie również możliwość korzystania z zakupionych DLC.

Kolejna nowość, jaka będzie czekać na graczy to dodanie listy publicznych serwerów, na których każdy będzie mógł zagrać. Do tej pory możliwe było korzystanie tylko z Minecraft Realms, czyli prywatnych serwerów.

Również w tym roku w Minecrafcie pojawi się aktualizacja, która ulepszy grafikę. Co prawda nadal będzie kwadratowo, ale będzie możliwość przełączenia na grafikę 4K (na kompatybilnych urządzeniach), włączenie shaderów, ulepszonego oświetlenia itp.

Źródło Minecraft.net


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK