iMagazine

HK Center

Minecraft pozwoli wkrótce na grę międzyplatformową

12/06/2017, 17:27 · · · 0

Na wczorajszej konferencji Microsoftu podczas E3 pojawiło się kilka ciekawych nowości związanych z najpopularniejszą sandboxową grą ostatnich lat.

Odkąd Minecraft dostał się pod skrzydła Microsoftu, daje się zauważyć mocny nacisk tej firmy na rozwój wersji mobilnej gry. Obecnie jest już tylko o krok z tyłu za wersją PC-tową (tą opartą o Javę), a wkrótce zapewne rozwój się zrówna, a najpewniej wyprzedzi pierwotną wersję Minecrafta.

Na trwających targach E3 w minioną niedzielę, która była poświęcona Microsoftowi, mogliśmy dowiedzieć się, co już w niedalekiej przyszłości będzie czekało na miłośników kwadratowego świata.

Najważniejszą informacją jest to, że już wkrótce użytkownicy Minecrafta w wersji mobilnej, na urządzenia VR, Xboxa, Nintendo Switch i Windows 10 będą mogli grać wspólnie ze sobą z obojętnie którego wymienionego urządzenia (lub komputera z Win10). Poza tym zmieni się nazewnictwo tej gry. Na przykład zamiast Minecraft: Pocket Edition będzie to już Minecraft. Z kolei wersja PC-towa przemianowana zostanie na Minecraft: Java Edition. Aktualizacja pozwalająca na międzyplatformową rozgrywkę będzie całkowicie darmowa. Sama możliwość gry na którejś z platform to nie wszystko. Międzyplatformowa będzie również możliwość korzystania z zakupionych DLC.

Kolejna nowość, jaka będzie czekać na graczy to dodanie listy publicznych serwerów, na których każdy będzie mógł zagrać. Do tej pory możliwe było korzystanie tylko z Minecraft Realms, czyli prywatnych serwerów.

Również w tym roku w Minecrafcie pojawi się aktualizacja, która ulepszy grafikę. Co prawda nadal będzie kwadratowo, ale będzie możliwość przełączenia na grafikę 4K (na kompatybilnych urządzeniach), włączenie shaderów, ulepszonego oświetlenia itp.

Źródło Minecraft.net

0

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o