iMagazine

Aktualizacja Alfreda do wersji 3.4

24/06/2017, 20:42 · · · 0

Alfred doczekał się kolejnej sporej aktualizacji. Tym razem nacisk położony jest na snippety.

Jedną z nowości, jakie pojawiły się w Alfredzie 3 była możliwość rozszerzania tekstów, czyli po wpisaniu jakiegoś skrótu był on zastępowany przez ustalony tekst. Od tamtej pory twórcy Alfreda ciągle udoskonalają tę możliwość.

W najnowszej aktualizacji dodano możliwość przeprowadzania prostych działań na datach. Dla przypomnienia, aby normalnie otrzymać gdzieś datę, trzeba użyć słowa {date}. Obecnie można odwoływać się do przyszłych dat lub przeszłych korzystając ze znaków + i -. Na przykład, żeby jako wynik otrzymać dzień jutrzejszy wystarczy, że wpiszemy {date +1D}. Analogicznie dla wczorajszego będzie to wyglądać tak – {date -1D}. Do wyboru mamy jeszcze inne wartości:

  • 1Y – rok
  • 1M – miesiąc
  • 1h – godzina
  • 1m – minuta
  • 1s – sekunda

Oczywiście zamiast 1 możemy użyć innych wartości. Więcej na temat tych nowości możecie przeczytać w oficjalnej dokumentacji.


Teraz możliwe jest również ustawianie grup snippetów według ustalonego przedrostka. Dzięki temu cała kolekcja będzie wywoływana takim przedrostkiem.

Umożliwiono też włączanie i wyłączanie wielu elementów w obrębie kolekcji snippetów, jak również włączanie i wyłączanie całych grup.


Alfred 3.4 poszerza swoją bibliotekę akcji o kolejną – Snippet Trigger. Umożliwia on wywołanie jakiejś akcji bez potrzeby pokazywania Alfreda poprzez wpisanie słowa kluczowego w dowolnym polu tekstowym na Macu.

Na przykład akcja ta pozwoli wpisać przywitanie „Dzień dobry” lub „Dobry wieczór” automatycznie na podstawie pory dnia.

Więcej informacji o akcji Snippet Trigger możecie znaleźć w oficjalnej dokumentacji.

0

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o