iMagazine

Strażnicy Galaktyki 2 pierwszym tytułem Disney’a na UHD Blu-ray

06/07/2017, 19:31 · · · 0

Wreszcie ostatnie wielkie studio zdecydowało się na wprowadzenie filmów na nowym nośniku jakim jest UHD Blu-ray. Disney potrzebował ponad rok od premiery formatu, aby zapowiedzieć wydanie pierwszego tytułu. Pierwszym filmem wytwórni będzie produkcja ze świata Marvela – Strażnicy Galaktyki 2. Dystrybucja w Polsce pozostaje oczywiście zagadką.

UHD Blu-ray to nie jest nośnik, który będzie kiedykolwiek święcił wielkie sprzedażowe sukcesy. Choć nawet w Polsce radzi on sobie całkiem nieźle jak na produkt niszowy, drogi, można powiedzieć klasy premium. Porównuję go do muzycznych wydań na Vinylach, ponieważ trzeba być już naprawdę fanem, czy wręcz maniakiem. W końcu pojedyncze filmy kosztują prawie 150 zł, a do tego trzeba mieć jeszcze niezłej klasy sprzęt, by w pełni odczuć różnicę między wersją na standardowym krążku Blu-ray, który kosztuje prawie połowę tej kwoty, nie wspominając o serwisach VOD.

Reżyser Guardians of the Galaxy 2 stwierdził, że jest podekscytowany i po latach oczekiwań to właśnie ten film będzie pierwszą Disney’owską pozycją w nowym formacie. Szczegółów wydania na razie brak, podobnie jak dostępności wydania w poszczególnych regionach świata. Bardzo prawdopodobne, że będzie to jeden z pierwszych tytułów korzystających również z HDR w wersji Dolby Vision.

Ta wydawałoby się błaha wiadomość jest ważna, ponieważ powinna otworzyć worek z tytułami, które studio Disney’a może wydać na nowym nośniku. Na pierwszy ogień powinny pójść tegoroczne filmy, czyli Piękna i Bestia oraz Auta 3. Pod dużym znakiem zapytania jest szybki debiut tytułów z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Na pojawienie się starej trylogii na DVD, a później wszystkich filmów na Blu-ray trzeba było czekać lata. Pytanie, czy Disney jeszcze przed debiutem VIII epizodu zdecyduje się na debiut na UHD Blu-ray, chociażby Rogue One, czy też trzeba będzie czekać dłużej, być może aż do premiery IX części sagi na nośnikach.

Wkrótce wszystko będzie jasne. Pierwszy film Disney’a na UHD Blu-ray powinien zadebiutować 22 sierpnia 2017. Dzięki obecności wszystkich graczy, zarówno jeśli chodzi o wytwórnie, jak i producentów sprzętu, nowy format nabiera wiatru w żagle i ma zapewnioną dość stabilną przyszłość.

0

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o