iMagazine

The (R)evolution of Steve Jobs – premiera opery już 22 lipca

20/07/2017, 12:29 · · · 0

Po książkach, filmach, dokumentach o Jobsie przyszła pora na operę. Premiera The (R)evolution of Steve Jobs będzie miała miejsce już w sobotę 22 lipca w Santa Fe. Spektakl raczej nie stanie się klasyką gatunku, ale zapewne fani Apple’a i Steve’a Jobsa będą zachwyceni.

Opera powstawała od 2015 roku przy udziale DJ Mason Beats i Marka Campbella. Poświęcona jest ona życiu Jobsa zarówno jeśli chodzi o sprawy zawodowe jak i rodzinne. Cała historia zaczyna się oczywiście w kultowym garażu. Opera trwa około 90 minut. Opera ma być wystawiana w przyszłości w San Francisco oraz Seattle. W sieci można też obejrzeć krótki film o przygotowaniach do tego wydarzenia.

Ciekawe jest to, że zdecydowano się na formę Opery. To format, który nie jest szczególnie popularny wśród szerokiego grona społeczeństwa. Nam kojarzy się przede wszystkim z klasykami. Takie oryginalne podejście budzi jednak zainteresowanie i mam nadzieje, że jeśli spektakl rzeczywiście jest na wysokim poziomie to doczeka się ciągłego wystawiania, a być może także nowych adaptacji w innych lokalizacjach.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK