iMagazine

Sandisk

Transfer na rynku czytników RSS – Unread dla iOS kupiony przez Golden Hill Software

03/08/2017, 09:31 · · · 0

O czytniku RSS Unread pisałem w 2014 roku – to jedna z ładniejszych aplikacji tego typu, dostępna na iOS. W ostatnich dniach ponownie zmieniła właściciela.

Unread był oryginalnie autorstwa Jareda Sinclaira, ale jak to często bywa, nie był on w stanie utrzymać się z tej aplikacji, więc sprzedał ją do ekipy z Supertop – Pádraiga i Oisína – którzy stworzyli między innymi Castro [iOS] do słuchania podcastów. Niestety, prace nad Castro nie pozwoliły im poświęcić tyle czasu, ile należało się Unread, więc w ostatnich godzinach oficjalnie przejął go John Brayton – kolejny indie deweloper – i jego firma Golden Hill Software.

Piszę o tym dlatego, że jeśli jesteście właścicielami Unread, to warto wykonać migrację do nowej wersji – niestety, z różnych względów niezależnych od w/w deweloperów, nie można było po prostu przenieść programu z jednego konta na drugie. Ostatnia wersja Unread w wydaniu Supertop miała numer 1.6.3, a nowa wersje Johna Braytona ma 1.7. Migrację należy zrobić w następujący sposób…

Migracja z Unread 1.6.3 do Unread 1.7

  1. Jeśli kupiłeś Unread i nie jest on zainstalowany obecnie, to pobierz go na swojego iPada lub iPhone’a. Należy wejść do aplikacji App Store na iOS, przejść do zakładki Purchased/Kupione i tam przeszukać nasze zakupy (jest osobne okienko do przeszukiwania tylko naszych zakupów, po lewej stronie ekranu, bliżej góry), a następnie go zainstalować. Upewnijcie się, że to wersja 1.6.3.
  2. Otwórzcie Unread 1.6.3, przejdźcie do ustawień programu i tam znajdziecie opcję Restore Purchases. Kliknijcie w nią.
  3. Następnie powinniście pobrać Unread 1.7 z App Store tutaj.
  4. Po zainstalowaniu nowego Unread 1.7, uruchomcie go i kliknijcie w napis Unlock Now, a potem z listy opcji wybierzcie Migrate Purchase.
  5. Po pozytywnym odblokowaniu nowej wersji, można starą skasować.

Powyższa operacja nie udała się u mnie za pierwszym razem – musiałem ją powtórzyć, aby całość się powiodła.

0

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o