iMagazine

Znamy już proces konfiguracji HomePoda

23/08/2017, 17:44 · · · 0

Jeden z developerów odkrył w najnowszej becie iOS 11 proces konfiguracji HomePoda. Nie tylko go znalazł, ale też przedstawił w postaci symulacji. Dzięki temu już teraz możemy podejrzeć, jak będzie wyglądał początek przygody z głośnikiem Apple. Jak zwykle będzie banalnie.

Gdy gdy tylko uruchomimy naszego HomePoda i zbliżymy się z iPhone’m do niego to przywita nas na telefonie podobne okno do tego z konfiguracji słuchawek Apple AirPods. Przy czym w przypadku HomePoda proces będzie nieco dłuższy, zostaniemy zapytani chociażby o lokalizację naszego głośnika.

Proces będzie prosty, ale też nie odbiegający stosunkowo od tego co oferuje konkurencja już dziś konfiguracja systemów takich jak Sonos, Bose Soundtouch i innych jest prosta właśnie z poziomu iPhone’a. Wymaga właściwie dodatkowo jedynie pobrania i uruchomienia dedykowanej aplikacji.

HomePod wchodzi na rynek w momencie w którym Apple niemal całkowicie wycofuje się ze sprzedaży iPoda. Jedynym przenośnym odtwarzaczem w ofercie jest teraz iPod Touch. Wedle zapowiedzi Tima Cooka z WWDC, HomePod ma być tym samym dla domowej muzyki czym był iPod. Trudno w to dziś uwierzyć, raczej jest to strategiczna odpowiedź na głośniki, będące też asystentami do Google i Amazon, a jednoczesna chęć lekkiego podgryzienia systemów multiroom audio. HomePod ma jednak potencjał dzięki mocnym podzespołom, zapowiedzi dobrej jakości dźwięku oraz synergii z pozostałymi produktami Apple.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK