iMagazine

Apple uruchamia kursy Swifta w wielu amerykańskich college’ach

28/08/2017, 13:14 · · · 0

Apple ogłosiło dziś, że w najbliższym roku szkolnym, aż w 30 systemach college’y będą prowadzone zajęcia „App Development with Swift”. Kurs ten ma przygotować uczniów do podjęcia pracy i dalszej nauki z zakresu programowania. Jest to kolejny krok Apple ku edukacji.

Tim Cook jest obecnie w rozjazdach po Stanach Zjednoczonych, wczoraj ogłosił, że powstaje kolejne Data Center w Iowa, dziś będąc w Austin w Texasie poinformował, że kurs App Development with Swift będzie odbywał się w 30 publicznych collegach 1. Kurs będzie oferowany między innymi w The Austin Community College District.

Decyzja Apple wiąże się z wciąż rosnącym zapotrzebowaniem na programistów. Firma też kolejny raz stara się podkreślić, że w Stanach Zjednoczonych jest wiele miejsc pracy związanych z całym ekosystem Apple’a, niekoniecznie bezpośrednio w Apple. Jest to też kolejna współpraca z młodymi osobami. Apple otwiera podobne kursy na całym świecie, w Europie współpracuje między innymi z włoskimi uczelniami.

Apple oczywiście stara się jak najbardziej zachęcić do Swifta, ten język programowania jest intensywnie promowany i jest on stworzony stricte z myślą o urządzeniach Apple’a, ale jednocześnie dostępny także szerzej w ramach zasad open source.

  1. Właściwie systemach college’y.

źródłoApple Press Room


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK