iMagazine

Tesla zwiększył zasięg swoich samochodów na Florydzie

11/09/2017, 22:00 · · · 0

Mieszkańcy Florydy zmagają się aktualnie z Irmą – potężnym huraganem. Miliony z nich musiało opuścić swoje domostwa. W związku z tym Tesla wyszedł na przeciw niektórym posiadaczom samochodów tej marki.

Tesla Model S oraz X sprzedawane były w dwóch wariantach różniących się pojemnością dostępnej baterii. Opcja droższa oferuje 75 kWh, natomiast tańsza – 60 kWh. Teraz najciekawsze – do obu tych modeli Tesla wsadza tę samą baterię. W opcji tańszej jej pojemność jest po prostu ograniczona software’owo.

Na Reddicie poświęconym Tesli jeden z użytkowników zamieszkujących strefę objętą ewakuacją na Florydzie, że model jego samochodu w wersji tańszej został zdalnie zaktualizowany, w wyniku czego odblokowana została pełna pojemność baterii, czyli 75 kWh. Okazało się, że Tesla objął tą aktualizacją wszystkich użytkowników zamieszkujących zagrożone klęską tereny.

Uzyskane w ten sposób 15 kWh przekładają się mniej więcej na 50 kilometrów (30 mil) dodatkowej jazdy. W obliczu zagrożenia mogą to być kilometry na wagę zdrowia lub życia.

Co ciekawe, aktualizacja ta nie odblokowuje większej pojemności baterii na zawsze, a tylko do 16 września. Potem jej stan wróci do pierwotnych 60 kWh. Oczywiście w każdej chwili użytkownik takiego modelu może odblokować większą pojemność na stałe. Jest to jednak koszt rzędu pięciu tysięcy dolarów.

Źródło TechCrunch


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK