iMagazine

Zapowiedź Dropboxa dla iOS 11

13/09/2017, 11:00 · · · 0

Od wczoraj Apple zachęca deweloperów do zgłaszania swoich zaktualizowanych pod kątem iOS 11 aplikacji do App Store, by w dniu premiery tego systemu były gotowe do pobrania. Dropbox pochwalił się, z czego już niedługo będziemy mogli korzystać.

Jak wiecie, iOS 11 wprowadza wiele ciekawych zmian. Na przykład znana z iOS 10 systemowa aplikacja iCloud Drive będzie przemianowana na Pliki. Ale nie tylko nazwa się zmieni. Aplikacja daje większą swobodę jeśli chodzi o zarządzanie plikami, a do tego pozwala na zintegrowanie z nią aplikacji firm trzecich. Dzięki temu z poziomu Plików będziemy mieli dostęp do swoich dokumentów na Dropboksie, będziemy mogli je również otwierać, edytować, przenosić, zmieniać nazwę, wgrywać lub pobierać pliki, czy tworzyć foldery. Dropbox umożliwi również podłączenie kilku kont jednocześnie (np. prywatne i służbowe). A ponieważ Dropbox będzie zintegrowany z Plikami, dostęp do dokumentów będziemy mieli w każdej aplikacji, która to umożliwia. I każda zmiana będzie automatycznie synchronizowana.

iOS 11 to również nowe formaty zapisu zdjęć i wideo, odpowiednio – HEIF i HEVC. Aktualizacja Dropboxa przyniesie wsparcie dla tych formatów i umożliwi ich wgrywanie w formie oryginalnej, co pozwoli zaoszczędzić miejsce lub w przypadku zdjęć – jako JPG. Poza tym pliki wgrane w oryginalnym formacie będzie można podejrzeć na stronie Dropboxa lub w aplikacji tej firmy bez względu na urządzenie i system.

W przyszłym tygodniu czeka nas zatem uczta aktualizacji i nowe możliwości, jakie otworzy nam iOS 11. Nie mogę się doczekać!

Źródło Dropbox Blog


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK