iMagazine

Zapowiedź Dropboxa dla iOS 11

13/09/2017, 11:00 · · · 0

Od wczoraj Apple zachęca deweloperów do zgłaszania swoich zaktualizowanych pod kątem iOS 11 aplikacji do App Store, by w dniu premiery tego systemu były gotowe do pobrania. Dropbox pochwalił się, z czego już niedługo będziemy mogli korzystać.

Jak wiecie, iOS 11 wprowadza wiele ciekawych zmian. Na przykład znana z iOS 10 systemowa aplikacja iCloud Drive będzie przemianowana na Pliki. Ale nie tylko nazwa się zmieni. Aplikacja daje większą swobodę jeśli chodzi o zarządzanie plikami, a do tego pozwala na zintegrowanie z nią aplikacji firm trzecich. Dzięki temu z poziomu Plików będziemy mieli dostęp do swoich dokumentów na Dropboksie, będziemy mogli je również otwierać, edytować, przenosić, zmieniać nazwę, wgrywać lub pobierać pliki, czy tworzyć foldery. Dropbox umożliwi również podłączenie kilku kont jednocześnie (np. prywatne i służbowe). A ponieważ Dropbox będzie zintegrowany z Plikami, dostęp do dokumentów będziemy mieli w każdej aplikacji, która to umożliwia. I każda zmiana będzie automatycznie synchronizowana.

iOS 11 to również nowe formaty zapisu zdjęć i wideo, odpowiednio – HEIF i HEVC. Aktualizacja Dropboxa przyniesie wsparcie dla tych formatów i umożliwi ich wgrywanie w formie oryginalnej, co pozwoli zaoszczędzić miejsce lub w przypadku zdjęć – jako JPG. Poza tym pliki wgrane w oryginalnym formacie będzie można podejrzeć na stronie Dropboxa lub w aplikacji tej firmy bez względu na urządzenie i system.

W przyszłym tygodniu czeka nas zatem uczta aktualizacji i nowe możliwości, jakie otworzy nam iOS 11. Nie mogę się doczekać!

Źródło Dropbox Blog

0

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz Minecraft. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik był wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.