iMagazine

Czas na kino (145) – 2017/09/22

22/09/2017, 13:00 · · · 0

Kolejny tydzień pracy za nami. Nadszedł weekend, a to dobry moment, żeby wybrać się do kina – choć na kino nie ma złych momentów.

Mięso
(Grave)

Teraz chyba każdy z nas, ma w swoim gronie rodziny lub znajomych wegetarian. Ja sam się od czasu do czasu zastanawiam, czy powrócą kiedyś do jedzenia mięsa. W proponowanym filmie, pewna dziewczyna, która żyje na diecie wegetariańskiej, zostaje zmuszona do skosztowania surowego mięsa. Efekt jest taki, że zaczyna zmieniać się w kanibalkę. Tytuł dobrze przyjęty na tegorocznych Nowych Horyzontach.


Ptaki śpiewają w Kigali

Ostatni wspólny film Państwa Krauze (Krzysztof Krauze zmarł w 2014 roku). W roli głównej występuje Jowita Budnik grająca polską panią ornitolog, która pracuje w Rwandzie. Pewnego dnia ratuje ona młodą dziewczynę z plemienia Tutsi.

Filmy duetu Krauze zawsze bardzo trafiały w mój gust i wrażliwość. Myślę, że na pewno zobaczę ten film w najbliższym czasie.


Lego Ninjago: Film
(The Lego Ninjago Movie)

Możecie wierzyć lub nie, ale jeszcze nie widziałem ani jednego filmu z serii Lego. Ten pewnie tego nie zmieni, bo najpierw wolałbym obejrzeć zaległości, ale na pewno znajdą się chętni, którzy pójdą w nadchodzących dniach na ten seans. Pozostaje mi tylko życzyć, aby był udany.


Kingsman: Złoty krąg
(Kingsman: The Golden Circle)

Na ten film, z aktualnych premier, czekam najbardziej. Pierwsza część przygód Kingsman, sprzed 3 lat, była dla mnie niesamowitym powiewem świeżości i od razu się zakochałem. Doskonały pastisz filmów z Bondem i innych szpiegowskich pozycji. Było pewne, że powstanie kolejna część i właśnie dziś wchodzi ona do kin.


Zapraszam wszystkich do kin!

0

Jan Urbanowicz

🎬 Kino, filmy, seriale.  Apple user od 2006 roku. 🎙 Podcaster z 10-letnim stażem. Chcesz posłuchać o popkulturze? 👉🏻 www.innkultura.pl