iMagazine

Xbox będzie wspierać bezprzewodowe głośniki w standardzie WiSA

02/11/2017, 18:36 · · · 0

Drobna wiadomość, która na razie może zostać przeoczona, ale w przyszłości stanie się bardzo ważna. Microsoft właśnie dołączył do stowarzyszenia WiSA. To oznacza, że w przyszłości głośniki do Xboxa będzie można podłączyć bezprzewodowo.

Microsft dołączył do Wireless Speaker and Audio Association, organizacji odpowiedzialnej za standard WiSA. Wraz z dołączeniem jasno poinformowano, że trwają pracę nad bezprzewodową współpracą konsoli Xbox z bezprzewodowymi głośnikami. Ze standardu WiSA korzystają głośniki Bang&Olufsen, dedykowane głośniki Klipsch, Aximm, czy JBL.

Standard WiSA różni się od pozostałych rozwiązań audio ze względu na swoje założenia. To nie mają być połączenia głośników multiroom, a opcja pozbycia się standardowych przewodów na rzecz bezprzewodowych głośników zarówno w konfiguracji stereo, jak i kompletnych zestawów kina domowego. System ma dostarczać wysoką jakość dźwięku, ultraniskie opóźnienie. Mamy więc do czynienia z rozwiązaniem, które jest poniekąd audiofilskie 1.

Gdy Xbox One zyska dostęp do standardu WiSA to praktycznie nie będzie potrzebny amplituner kina domowego. Konsola go zastąpi, a głośniki będą działać bezprzewodowo. Zapowiada się ciekawie, ale na razie nie wiadomo kiedy to nastąpi.

  1. Część z nich co prawda nigdy nie zaakceptuje świata bez kabli czy płyt CD

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK