iMagazine

iMac Pro z procesorem A10 Fusion

20/11/2017, 11:54 · · · 0

Lada moment do sprzedaży trafi iMac Pro, najbardziej zaawansowany komputer All-in-One od Apple, którego ceny zaczynać się będą od 4999 dolarów. Będzie to, też najprawdopodobniej pierwszy komputer wyposażony w procesor Apple z serii A. Dodatkowy procesor wykorzystywany będzie do rozwiązań związanych z bezpieczeństwem oraz Siri.

Niektórym udało się „dogrzebać” do kodu nie tylko macOS, ale też BridgeOS 2.0, systemu, który łączy macOS z operacjami na dodatkowym procesorze ARM. Do tej pory wykorzystywany był on jedynie w MacBookach Pro z TouchBarem. Wkrótce podobne rozwiązanie ma się znaleźć w iMac Pro. Tam jednak zamiast procesora T1, ma pojawić się procesor A10 Fusion z 512 MB pamięci RAM. Procesor przede wszystkim ma odpowiadać za wszelkie zabezpieczenia w komputerze, a także za samo bootowanie. Dodatkowo ma pozwolić na korzystanie z Hey Siri, nawet wtedy, gdy iMac Pro będzie wyłączony.

Jest to ciekawa zapowiedź, która po raz kolejny pokazuje przewagę Apple nad konkurencją. Synergia oprogramowania i sprzętu pozwala tworzyć unikalne rozwiązania. W przyszłości Apple może delegować do procesora ARM część zadań wykonywanych przez komputer, tak aby był on bardziej efektywny i bezpieczny. Jednocześnie niestety nie mówi się nic o Face ID w iMac Pro, a przydałoby się wprowadzenie tego rozwiązania. Właśnie w komputerach Apple Face ID wydaje się być najbardziej pożądane. Na razie wygląda na to, że wyłączony iMac Pro będzie pełnił również rolę HomePoda.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK