Czas na kino (152) – 2017/12/01

01/12/2017, 19:45 · · · 0

Dzyń, dzyń, dzyń… mamy grudzień. Zresztą pogoda za oknem jest już po części zimowa, więc nie powinno Was to za specjalnie dziwić. Dlaczego by więc nie zacząć ostatniego miesiąca w roku od wybrania się do kina?

Zabicie świętego jelenia
(The Killing of a Sacred Deer)

Yorgos Lanthimos, reżyser Kła oraz Lobstera znów przybywa, by nas zszokować. W rolach głównych Colin Farrell, Nicole Kidman oraz… Alicia Silverstone (szczerze, to zapomniałem o niej kompletnie).


Na karuzeli życia
(Wonder Wheel)

Woody Allen to mój ulubiony reżyser, na których filmach skupiała się spora część mojej młodzieńczej filmowej edukacji. Choć wiem, że od wielu lat nie jest to już te sam Allen co kiedyś, to na każdy jego film czekam i chcę go obejrzeć. Zwłaszcza, że mało który reżyser przyciąga do siebie największe gwiazdy, które występują w jego filmach nie dla pieniędzy, a dla możliwości pracy z reżyserem. Tym razem zobaczymy tu Kate Winslet oraz Justina Timberlake’a.


Nie jestem twoim murzynem
(I Am Not Your Negro)

Adaptacja książki Jamesa Baldwina, wykorzystująca również jej niepublikowane dotąd fragmenty. Historia segregacji rasowej, prześladowań oraz walki o prawa Afroamerykanów. U nas z opóźnieniem, ale film był nominowany do Oscara za pełnometrażowy film dokumentalny.


Co wiecie o swoich dziadkach?
(Daddy’s Home 2)

Kontynuacja filmu Tata kontra tata. W rolach głównych Will Ferrell, Mark Wahlberg, Mel Gibson i John Lithgow. Nie zapowiada się z tego rewelacja, ale sam bym z chęcią obejrzał – jednak chyba bardziej na kanapie, niż w kinie.


Serce miłości

Robert Bolesto, scenarzysta takich filmów jak Córki dancingu oraz Ostatnia rodzina i reżyser Łukasz Ronduda opowiadają nam historię o tym, jak zaciera się sztuka z prawdziwym życiem oraz jak o skrajnych emocjach, które przeradzają si w miłość. Pełna recenzja filmu do przeczytania w najnowszym iMagazine.


Zapraszam wszystkich do kin!0

Jan Urbanowicz

🎬 Kino, filmy, seriale.  Apple user od 2006 roku. 🎙 Podcaster z 10-letnim stażem. Chcesz posłuchać o popkulturze? 👉🏻 www.innkultura.pl