iMagazine

Signal wraz Microsoftem wprowadzają szyfrowanie end-to-end do Skype’a

16/01/2018, 10:02 · · · 0

Microsoft przy współpracy z Signal wprowadził szyfrowanie end-to-end do Skype’a.

Funkcja prywatnych rozmów jest już dostępna dla użytkowników w programie Skype Insider. Signal dostarczył całościowy protokół do szyfrowania komunikacji. Tym samym Microsoft dołączył do grona w którym znajduje się już Google, WhatsApp i Facebook.

Signal to protokół o otwartym źródle z jednym z najbardziej cenionych sposobów szyfrowania rozmowy. Jeżeli chodzi o sam Microsoft, cóż jak zwykle trochę się spóźnili i z samym Skypem ciągle gonią konkurencję, w tym swojego największego przeciwnika — Messenger. Jeszcze do niedawna największą zaletą tej platformy była jakość dźwięku i obrazu, dzisiaj już tak nie jest.

źródłoBlog Signal


Krzysztof Stambuła

Gdyby wiek był levelem, miałbym lvl 30. Na co dzień jestem webdeveloperem, ale robię też questy poboczne jako gracz i geekowaty ojciec. Wielki mały fan Microsoftu.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK