iMagazine

Sandisk

Uwaga na nowy phishing związany z Apple Music

13/02/2018, 12:23 · · · 0

Nie od dziś wiadomo, że najsłabszym ogniwem w bezpieczeństwie systemów jest człowiek. I właśnie to najsłabsze ogniwo najczęściej starają się wykorzystać hackerzy przeprowadzając tzw ataki phishingowe.

Do tej pory spotykałem się z phishingiem głównie dotyczącym banków lub Facebooka. Okazuje się, że zaczęli też wysyłać podrabiane maile dotyczące Apple Music.

Dziś właśnie przykład takiego maila dostałem od naszego redakcyjnego kolegi, Krzyśka Morawskiego, który go dostał wczoraj wieczorem.

Niby na pierwszy rzut oka dla niewprawionej osoby wszystko jest OK, mail wygląda wiarygodnie. Ale… po pierwsze nigdy nie ma prośby od Apple o weryfikację swoich danych oraz prośby o natychmiastowe kliknięcie celem anulowania subskrypcji. Po drugie coś w kodzie HTML wiadomości nie zadziałało i w paru miejscach pojawia się „< /SPAN>”, co oczywiście nie miałoby miejsca w mailu z Apple. No i ostatnia kwestia to nadawca… zdecydowanie nie jest to adres Apple. Ciekawostką dla mnie jest to, że jest wykorzystywany polski adres.

Swoją drogą ciekawe czy właściciel domeny zdaje sobie sprawę, że jego adres jest wykorzystywany do phishingu.

Reasumując – zwracajcie szczególną uwagę na to co klikacie…

0

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o