iMagazine

Behind the Mac – Apple przypomniało sobie o komputerach

15/06/2018, 15:08 · · · 0

Dawno Apple już nie promowało swoich komputerów. Owszem przy okazji premiery iMac Pro pojawiły się nowe klipy, ale komputery Mac te dla szerszej grupy użytkowników były pomijane w promocji. Zamiast tego skupiono się na iPadzie Pro, który ma zastępować komputer. Teraz jednak Apple wypuściło cztery spoty promocyjne, trudno jednak nazwać je wyjątkowymi, czy zapadającymi w pamięci.

Seria nosi nazwę „Behind the Mac” i ma pokazywać, że za każdym Makiem kryje się jakiś użytkownik i jego historia. Główny spot pokazuje różnych ludzi korzystających z komputerów Apple, natomiast trzy kolejne to historie fotografa, developera aplikacji i artystki muzycznej. Spoty utrzymane są w klimacie obecnych działań promocyjnych Apple.

Apple nie zapomina o komputerach Mac, co było widać na konferencji WWDC. Ma też dość jasną strategię na przyszłość jeśli chodzi o oprogramowanie. Większą zagadką jest kwestia sprzętu. Obecna oferta jest w wielu miejscach przestarzała, brakuje nowoczesnego produktu bazowego, który zastąpiłby MacBooka Air. Mac mini jest nie odświeżony, a na nową wersję Mac Pro użytkownicy zaawansowani jeszcze poczekają. Miejmy nadzieje, że na jesieni się to zmieni, na razie dzięki tym spotom Apple będzie próbować sprzedać to co ma obecnie w ofercie.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK