iMagazine

John Giannandrea już oficjalnie szefem Apple odpowiedzialnym za AI i uczenie maszynowe

11/07/2018, 14:11 · · · 0

W kwietniu szeregi Apple zasilił John Giannadrea. Po 8 latach w Goolge i pracy między innymi nad Google Assistant przeszedł do Apple. Wtedy firma nie komentowała tego wydarzenia. Teraz John Giannadrea oficjalnie widnieje na stronach Apple wśród najważniejszych osób w firmie.

Stanowisko John Giannadrea w Apple to Chief of Machine Learning and AI Strategy, czyli szef do spraw strategii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Raportuje on bezpośrednio do Tima Cooka. To nowe stanowisko tego typu w Apple, które też jasno wskazuje na obecne trendy w świecie technologii.

Apple ma obecnie kłopot z Siri. Tzw. skróty z iOS 12 dają duże nadzieje na dalszy rozwój, ale Siri w tej chwili jest w tyle za konkurencyjnymi asystentami. Jest też wciąż nie obecna na wielu rynkach, co ją ogranicza. Na wielu na których jest obecna, również jest znacznie uboższa niż w Stanach Zjednoczonych. Do tego dochodzą inne gałęzie firmy w których niezbędne są rozwiązania z zakresu AI i uczenia maszynowego.

Według informacji do jakich dotarł min. TechCrunch John Giannadrea stoi na czele zespołów Siri i Machine Learning starając się rozwijać pracę nad tymi dziedzinami. Do tej pory za działania nad Siri odpowiadał Craig Federighi. Miejmy nadzieje, że ta zmiana wpłynie na dynamiczny rozwój Siri, a jednocześnie nie wpłynie na brak spójności z resztą rozwiązań Apple.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK