iMagazine

Web Summit 2018 – zapowiedź

04/11/2018, 10:31 · · · 0

Wielkimi krokami zbliża się okres, podczas którego uwaga technologicznego świata zwrócona jest w kierunku Lizbony. To tutaj w dniach 5-9 listopada po raz trzeci odbędzie się konferencja Web Summit – wydarzenie przyciągające dziesiątki tysięcy przedsiębiorców, inwestorów, dziennikarzy oraz wszystkich tych, których kariera w większym lub mniejszym stopniu związana jest z internetem. 

Format Web Summit łączy w sobie kilkanaście mniejszych konferencji tematycznych, między innymi dotyczących fintech, innowacji, kultury czy zdrowia, wystąpienia i panele z udziałem wybitnych gości na scenie głównej, konkursy i wydarzenia dla startupów, a także (lub przede wszystkim) niemal nieograniczoną przestrzeń do dyskusji dla tysięcy uczestników reprezentujących tak różnorodne branże. Liczby mówią same za siebie: w ubiegłorocznej edycji szczytu wzięło udział 60 tysięcy osób ze 170 krajów, w tym 2600 dziennikarzy, 2100 startupów, 1200 mówców oraz 1400 inwestorów.

A jeśli o uczestników chodzi nie sposób nie wspomnieć o kilku osobach, które zadeklarowały udział w tegorocznym Web Summit: jest wśród nich między innymi Brad Smith, President w Microsoft; Antonio Guterres, sekretarz generalny ONZ; były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair; Nico Rosberg, mistrz świata Formuły 1 z 2016 roku; Christoper Wylie, whistleblower, który ujawnił kulisy głośnego w tym roku skandalu Facebook-Cambridge Analytica; Nikolay Storonsky, twórca Revolut.

Podobnie jak w poprzednich latach, partnerem naszej relacji z Web Summit 2018 w Lizbonie jest ING Bank Śląski. Zajrzyjcie na ich bloga, gdzie znajdziecie moje podsumowanie ubiegłorocznej edycji konferencji.

0

Tomasz Szykulski

Fotograf, podróżnik, freelancer. Student uczelni w USA, Irlandii i Australii. Zajrzyj na moją stronę - szykulski.com.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o