CorelDRAW Graphics Suite 2019 wraca na Maki
W 30. rocznicę premiery pakietu CorelDRAW, Corel prezentuje nową wersję swojego oprogramowania, które wraca na macOS oraz ma od teraz nową aplikację webową.
Zarówno profesjonalni graficy, jak i entuzjaści grafiki komputerowej, mają dzięki pakietowi CorelDRAW Graphics Suite 2019, dostęp do oprogramowania do projektowania graficznego, specjalistycznych funkcji edycji zdjęć, wielu opcji druku oraz narzędzi do rysowania, w których wykorzystano możliwości sztucznej inteligencji. Korzystając z aplikacji webowej, CorelDRAW.app, można teraz pracować na nowych projektach bez względu na miejsce, w którym się znajdujemy, czy urządzenie z jakiego korzystamy.
CorelDRAW Graphics Suite 2019 dedykowany systemowi macOS
Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2019 oferuje niezbędne narzędzia opracowane z myślą o użytkownikach macOS.
-
Kompletny zestaw profesjonalnych narzędzi do projektowania: Bogato wyposażony przybornik zawiera intuicyjne i zintegrowane aplikacje. Możliwe jest korzystanie z programów CorelDRAW do projektowania grafik wektorowych, ilustracji i układów stron; Corel PHOTO-PAINT® do edycji zdjęć; Corel® Font Manager™ do indeksowania i porządkowania bibliotek czcionek; AfterShot™3 HDR do przetwarzania obrazów RAW, a także z nowej aplikacji CorelDRAW.app, która zapewnia dostęp do narzędzi graficznych praktycznie z dowolnego miejsca.
-
Najnowocześniejsze technologie: Nowe, rewolucyjne narzędzie do rysowania wektorowego, które naśladuje proces szkicowania na papierze. LiveSketch™ to pierwsze na rynku rozwiązanie, które umożliwia projektowanie grafik wektorowych, bazujące na sieci neuronowej. Pozwala również w inteligentny sposób interpretować, dostosowywać i łączyć odręczne pociągnięcia z istniejącymi krzywymi wektorowymi, ułatwiając szkicowanie i rysowanie bezpośrednio na urządzeniu obsługującym rysik.
-
Dostosowany do preferencji użytkowników systemu macOS: Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2019 dla systemu macOS odzwierciedla elementy najbardziej popularne wśród użytkowników tego systemu operacyjnego, w tym menu, okna, widoki, pola i etykiety oraz przyciski. Zapewnia także obsługę trybu ciemnego w systemie macOS Mojave i paska Touch Bar na komputerach MacBook Pro.
-
Łatwość obsługi: Ten zestaw zaawansowanych aplikacji oferuje intuicyjne narzędzia, materiały do nauki i przykładowe projekty, które pozwolą w prosty sposób rozpocząć pracę i szybciej przygotowywać projekty.
Więcej informacji na temat zawartości pakietu można znaleźć na stronie www.coreldraw.com/mac/
Nowe funkcje pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2019 dla systemu Windows
Najważniejsze funkcje:
-
NOWOŚĆ: Okno Dokowane Obiekty: Całkowicie przeprojektowane, nowe okno Dokowane Obiekty oferujebezpośrednią kontrolę nad strukturą dokumentu oraz możliwość szybkiego dostępu do jego elementów, co przyczynia się do przyspieszenia pracy nad projektem.
-
NOWOŚĆ: Niedestrukcyjne efekty: Dostępność licznych efektów daje możliwość modyfikacji i eksperymentowania z nimi w ilustracjach wektorowych i na mapach bitowych, zachowując obraz lub obiekt źródłowy w programie CorelDRAW.
-
NOWOŚĆ: Tok pracy z dokładnością do pojedynczych pikseli: Wyraźne grafiki internetowe za każdym razem. Funkcja wyróżnienia siatki pikseli z krawędzią strony umożliwia nadanie eksportowanym grafikom wyrazistych krawędzi, a nowy przycisk wyrównywania do siatki pikseli pozwala w prosty sposób poprawiać kształty.
-
NOWOŚĆ: Nowoczesne szablony: Możliwość uzyskania profesjonalnych rezultatów dzięki szerokiej gamie nowych szablonów wyświetlanych w oknie dialogowym „Nowy z szablonu”. Pozwalają na dostosowanie szablonu, co umożliwia tworzenie wyjątkowych projektów.
-
ULEPSZENIE: Wygląd, funkcjonalność i wydajność: Usprawnienia interfejsu umożliwiają łatwiejszą nawigację oraz zwiększenie spójności i produktywności. Korzystanie z ulepszeń w zakresie wydajności poprawiających pozwala między innymi na usprawnienie edycji tekstu, czasu uruchamiania czy wczytywania dokumentów i renderowania grafiki.
Kompletna lista nowych funkcji jest dostępna na stronie www.coreldraw.com/windows/.
Możliwość pracy w dowolnym miejscu dzięki nowej aplikacji internetowej CorelDRAW.app
Aplikacja CorelDRAW.app, będąca częścią pakietów dostępną z poziomu zarówno macOS jak i Windows, pozwala kreatywnie pracować niezależnie od miejsca, w którym znajduje się użytkownik. Zapewnia dostęp do plików pakietu CorelDRAW przechowywanych w chmurze, a także umożliwia dodawanie adnotacji i elementów projektu oraz rozpoczęcie nowego projektu na dowolnym urządzeniu — wszystko to dzięki nowym narzędziom. Użytkownicy aplikacji decydujący się na dodatkowy model subskrypcji zyskują dostęp do dodatkowych opcji profesjonalnych.
CorelDRAW Graphics Suite 2019 – opcje płatności
- Licencja stała: Jednorazowa płatność za licencję stałą, bez dodatkowych opłat miesięcznych lub rocznych.
- Licencja w ramach subskrypcji: Niska opłata uiszczana co roku i możliwość rezygnacji z subskrypcji, gdy potrzebna będzie zmiana oprogramowania. W okresie obowiązywania subskrypcji użytkownik ma dostęp do najnowszej wersji oprogramowania.
Dostępność i ceny
Pakiety CorelDRAW Graphics Suite 2019 dla macOS i Windows są dostępne w następujących językach: polskim, angielskim, chińskim uproszczonym, chińskim tradycyjnym, czeskim, francuskim, hiszpańskim, holenderskim, japońskim, niemieckim, portugalskim (brazylijskim), rosyjskim, tureckim oraz włoskim. Sugerowana cena pełnej wersji każdego pakietu to 2699 PLN. Zarejestrowani użytkownicy dowolnej, poprzedniej wersji pakietu CorelDRAW Graphics Suite mogą dokonać uaktualnienia do pakietu do systemu Windows w sugerowanej cenie detalicznej 1499 PLN (dotyczy wersji nie do odsprzedaży, OEM i akademickiej). Cena subskrypcji wynosi 998,99 PLN za rok.
Wszyscy posiadacze pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2019 mają dostęp do aplikacji CorelDRAW.app.
W ramach modelu subskrypcyjnego użytkownicy mają dostęp do większej liczby opcji profesjonalnych.
Firmy mogą skorzystać z opcji zakupu licencji zbiorowych, a także z CorelSure, programu serwisowania oprogramowania, która daje dodatkowe korzyści, w tym wdrażanie sieciowe i wirtualizację.
Co ciekawe, CorelDRAW 2019 do tworzenia ilustracji wektorowych i układów stron będzie dostępne jako samodzielna aplikacja w modelu subskrypcyjnym — zarówno w applowym AppStore, jak i na Microsoft Store dla Windows.
Dodatkowe informacje oraz 15-dniowa, darmowa wersja próbna (dostępna bez konieczności podawania danych potrzebnych do dokonania płatności) są dostępne na stronie www.coreldraw.com.
Tak, Corel nadal żyje i ma się całkiem dobrze. Kolejna wersja pakietu to potwierdza. Warto wspomnieć, bo niewiele osób o tym wie, że Corel jest właścicielem takich marek m.in. jak Roxio, Pinacle, WinZip, czy ostatnia, zeszłoroczna akwizycja – Parallels.
Komentarze: 10
Od czasu do czasu używam Affinity Designera który jest świetny do wektorów, nie mniej uśmiałem się widząc jakie ceny Corel zaproponował. Prawie 2700 za program którego być może lepszy odpowiednik kosztuje 200 kilka złotych? Subskrypcję pomijam bo też jest śmieszna i jestem przeciwnikiem ich. Całkowicie bez sensu i program nie wiem dla kogo. Jedyny plus to polskie menu.
Otóż widzi Pan, też uważam, że cena z Corela jest zupełnie nieadekwatna do możliwości, ale ….. Corel wie co robi.
Otóż siłą Corela nie jest wcale jego szybkość, intuicyjność, czy extra funkcje których nie ma gdzie indziej.
Ta siła, to ….. tradycja, czyli inaczej pisząc, setki tysięcy profesjonalistów którzy poruszają się po Corelu znając interfejs i funkcje na pamięć i którym Corel służy do pracy.
Tu nie ma czasu (i ochoty) na naukę nowego interfejsu i funkcji nowego programu.
Po prostu czas to pieniądz, więc żadna szanująca się firma tudzież tzw. wolni strzelcy nie będą mozolnie poznawać nowego oprogramowania tylko dlatego że jest nowe (i tańsze), a w tym czasie pieniądze uciekają.
Moim zdaniem, to właśnie dlatego Corel NIE ZMIENIA (i słusznie) zbyt mocno interfejsu swojego oprogramowania.
Ne bez znaczenie jest również lokalizacja (polski interfejs) , bo choć coraz więcej ludzi nie ma kłopotu z angielskim, to jednak w natywnym języku użytkownika (tu polski) pracuje się znacznie wygodniej.
Wyobraża Pan sobie, że jakaś firma zatrudniająca np. 15-20 grafików, nagle uznaje, że kupujemy Afinity Designer bo … jest tańszy ? , po czym ot tak z marszu każe grafikom na tym pracować ?
Toż przecież spowodowałoby to paraliż firmy na tyle solidny, że mogłoby grozić nawet upadłością.
Nie zmienia to faktu, że Corel z uporem godnym osła NIE WPROWADZA funkcji o które użytkownicy proszą od dekady, a które nie są żadną fanaberią i co więcej, są dość łatwe do zaimplementowania.
Ja pracuję na Corelu właśnie, ale …. spróbowałem tego Affinity i ….. nie jest źle, a w niektórych aspektach leje on Corela na łeb, ale z kolei w innych leży i kwiczy.
Jak dla mnie, jak na razie jedyną zaletą Affinity jest jego cena.
Jeśli jednak twórcy tego oprogramowania wprowadzą więcej obsługiwanych formatów + lokalizację i możliwość ustawienia layoutu interfejsu przez użytkownika, to ….. bardzo możliwe, że kupię go do domu i jeśli mi się spodoba, to polecę zakup firmie.
Póki co, zostaję przy Corelu ….. w wersji 16, bo od wersji 16 prawie nic się nie zmienia, a uwagi użytkowników nadal nie są brane pod uwagę, więc nawet gdyby Corel 2019 kosztował 2/3 mniej, to nadal nie widzę powodu do zakupu nowej wersji.
Dokładnie piszesz to co ja myślę. Tez pracuję na X6 i czekam na powiew świeżości coś nowego z przydatnych funkcji. Pobrałem triala 2019 i znalazłem 1 funkcję której mi brakuje to możliwość dostosowania bitmapy do perspektywy. To jest extra a poza tym NIC. więc nie dam 1400 zł za upgrade. jeśli chcą odemnie wyciągnąć takie pieniądze to co najmniej 5 przydatnych nowych narzędzi oczekuję a nie kosmetyki i reklamy jakby nowa wersja była niesamowicie lepsza. Affiniti mam i czasem się nim wspieram jak mi brakuje czegoś w corelu. Np zaokranglanie rogów no Affinity ma to cudowne nie wspomnę o przejściach tonalnych. Tak więc trial 2019 się mi niebawem skończy i czekam nadal na kolejną wersję ale jak tak będą podchodzić do grafików którzy działamy na ich oprogramowaniu to niech zapomną.
Od czasu do czasu używam Affinity Designera który jest świetny do wektorów, nie mniej uśmiałem się widząc jakie ceny Corel zaproponował. Prawie 2700 za program którego być może lepszy odpowiednik kosztuje 200 kilka złotych? Subskrypcję pomijam bo też jest śmieszna i jestem przeciwnikiem ich. Całkowicie bez sensu i program nie wiem dla kogo. Jedyny plus to polskie menu.
Otóż widzi Pan, też uważam, że cena z Corela jest zupełnie nieadekwatna do możliwości, ale ….. Corel wie co robi.
Otóż siłą Corela nie jest wcale jego szybkość, intuicyjność, czy extra funkcje których nie ma gdzie indziej.
Ta siła, to ….. tradycja, czyli inaczej pisząc, setki tysięcy profesjonalistów którzy poruszają się po Corelu znając interfejs i funkcje na pamięć i którym Corel służy do pracy.
Tu nie ma czasu (i ochoty) na naukę nowego interfejsu i funkcji nowego programu.
Po prostu czas to pieniądz, więc żadna szanująca się firma tudzież tzw. wolni strzelcy nie będą mozolnie poznawać nowego oprogramowania tylko dlatego że jest nowe (i tańsze), a w tym czasie pieniądze uciekają.
Moim zdaniem, to właśnie dlatego Corel NIE ZMIENIA (i słusznie) zbyt mocno interfejsu swojego oprogramowania.
Ne bez znaczenie jest również lokalizacja (polski interfejs) , bo choć coraz więcej ludzi nie ma kłopotu z angielskim, to jednak w natywnym języku użytkownika (tu polski) pracuje się znacznie wygodniej.
Wyobraża Pan sobie, że jakaś firma zatrudniająca np. 15-20 grafików, nagle uznaje, że kupujemy Afinity Designer bo … jest tańszy ? , po czym ot tak z marszu każe grafikom na tym pracować ?
Toż przecież spowodowałoby to paraliż firmy na tyle solidny, że mogłoby grozić nawet upadłością.
Nie zmienia to faktu, że Corel z uporem godnym osła NIE WPROWADZA funkcji o które użytkownicy proszą od dekady, a które nie są żadną fanaberią i co więcej, są dość łatwe do zaimplementowania.
Ja pracuję na Corelu właśnie, ale …. spróbowałem tego Affinity i ….. nie jest źle, a w niektórych aspektach leje on Corela na łeb, ale z kolei w innych leży i kwiczy.
Jak dla mnie, jak na razie jedyną zaletą Affinity jest jego cena.
Jeśli jednak twórcy tego oprogramowania wprowadzą więcej obsługiwanych formatów + lokalizację i możliwość ustawienia layoutu interfejsu przez użytkownika, to ….. bardzo możliwe, że kupię go do domu i jeśli mi się spodoba, to polecę zakup firmie.
Póki co, zostaję przy Corelu ….. w wersji 16, bo od wersji 16 prawie nic się nie zmienia, a uwagi użytkowników nadal nie są brane pod uwagę, więc nawet gdyby Corel 2019 kosztował 2/3 mniej, to nadal nie widzę powodu do zakupu nowej wersji.
Dokładnie piszesz to co ja myślę. Tez pracuję na X6 i czekam na powiew świeżości coś nowego z przydatnych funkcji. Pobrałem triala 2019 i znalazłem 1 funkcję której mi brakuje to możliwość dostosowania bitmapy do perspektywy. To jest extra a poza tym NIC. więc nie dam 1400 zł za upgrade. jeśli chcą odemnie wyciągnąć takie pieniądze to co najmniej 5 przydatnych nowych narzędzi oczekuję a nie kosmetyki i reklamy jakby nowa wersja była niesamowicie lepsza. Affiniti mam i czasem się nim wspieram jak mi brakuje czegoś w corelu. Np zaokranglanie rogów no Affinity ma to cudowne nie wspomnę o przejściach tonalnych. Tak więc trial 2019 się mi niebawem skończy i czekam nadal na kolejną wersję ale jak tak będą podchodzić do grafików którzy działamy na ich oprogramowaniu to niech zapomną.
Testowałem wersję próbną z AppStore i jestem załamany ilością błędów. Jednym z bardziej rażących jest brak możliwości wpisania polskich znaków – program kompletnie nie reaguje, albo w połączeniu z niektórymi literami uruchamiają się inne funkcje.
Dokładnie tak, co więcej – po wymianie 3 maili, w których support sugerował mi zainstalowanie polskich fontów, bo przecież z pewnością sprawdzam je na tych nie zawierających polskich znaków, potraktowaniu jak wtórnego analfabety – kontakt ustał. Brak odpowiedzi i rozwiązania problemu. BRAWO WY! Nadzieja legła w gruzach – nadal pozostaje Parallels :/
Testowałem wersję próbną z AppStore i jestem załamany ilością błędów. Jednym z bardziej rażących jest brak możliwości wpisania polskich znaków – program kompletnie nie reaguje, albo w połączeniu z niektórymi literami uruchamiają się inne funkcje.
Dokładnie tak, co więcej – po wymianie 3 maili, w których support sugerował mi zainstalowanie polskich fontów, bo przecież z pewnością sprawdzam je na tych nie zawierających polskich znaków, potraktowaniu jak wtórnego analfabety – kontakt ustał. Brak odpowiedzi i rozwiązania problemu. BRAWO WY! Nadzieja legła w gruzach – nadal pozostaje Parallels :/