iMagazine

Czas na kino (226) – 2019/09/27

27/09/2019, 13:00 · · · 0

Weekendowe premiery w polskich kinach stoją pod znakiem rodzimych produkcji.

(Nie)znajomi

Jeżeli widzieliście włoski film Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, to nowa polska komedia może wydać się Wam znajoma. Produkcja Paolo Genovese tak bardzo spodobała się widzom na całym świecie, że wiele krajów zaczęło robić własne wersje. Podobna decyzja zapadła w Polsce i na ekrany właśnie wchodzi efekt. Ale nie ma co się krzywić, ponieważ wszelkie pokazy przedpremierowe wywołały wiele zachwytów, ale niektórzy uważają, że nasza wersja przebija oryginał. Nie pozostaje nic innego, jak samemu się przekonać. W rolach głównych między innymi Tomasz Kot, Maja Ostaszewska i Kasia Smutniak, która była również gwiazdą włoskiego filmu.


Mowa ptaków

Film, który otrzymał Nagrodę Jury Młodzieżowego na zakończonym niedawno Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obraz reżysera Xawerego Żuławskiego, ze scenariuszem jego zmarłego już ojca, to prawdziwa jazda bez trzymanki i wariacja odwołująca się do wielu obrazów wpisujących się kanon kina. Na pierwszym planie zobaczymy Sebastiana Fabiańskiego, który mam tutaj najodważniejszą i chyba najlepszą rolę w swojej karierze. Film zobaczymy przede wszystkim w kinach studyjnych, ale warto poszukać seansu.


Zapraszam wszystkich do kin!

0

Jan Urbanowicz

Do niedawna każda wolna chwila w kinie, teraz głównie na świeżym powietrzu, siłowni i gdzie tylko się da aktywnie spędzać czas i pokonywać zły cukier. Diabetyk z dobrze wyrównaną chorobą. #aktywniezcukrzycą


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o