Jaki telewizor kupić? Polecamy modele na każdą kieszeń
Wygląda na to, że wielu z nas w domach spędzi więcej czasu niż zwykle. W weekend miałem też więcej niż zwykle pytań o poradę w sprawię zakupu telewizora. Stąd też podpowiadam jaki telewizor warto wybrać w każdym budżecie, zaczynam od modeli najtańszych, czyli telewizorów za mniej niż 1000 PLN. Każdy znajdzie więc model dla siebie.
Telewizor do tysiąca złotych
Jaki telewizor kupić za mniej niż tysiąc złotych? Osobiście powiedziałbym żaden. Ciężko mi zrozumieć pęd za tanimi telewizorami i to często osób, które nie oszczędzają na innych produktach. Zwykle nie kupujemy tanich pralek, lodówek, wybieramy produkty sprawdzone. Tymczsem telewizorów to nie dotyczy. Zapominamy jednak, że to sprzęt, na kilka lat, na który patrzymy często codziennie przez kilka godzin. Dlatego warto zrewidować swój budżet i kupić coś solidnego. Jednak jeśli mimo wszystko z jakiś powodów interesuje Was wybór najtańszego urządzenia, oto moja propozycja:
LG 32LM630B
Podstawowy telewizor w ofercie LG z rozdzielczością zaledwie HD ready, posiada jednak WiFi, system WebOS i nie będzie zawodził. To sprawny model i w tej cenie lepszy wybór od 90% „no-name’ów”, choć nie należy oczekiwać po nim nic szczególnego.
Telewizor do 2000 PLN
W roku 2020 w cenie do 2000 PLN można kupić podstawowy 55-calowy ekran 4K, który będzie działał sprawnie, przyzwoicie wyglądał i cieszył oczy. To produkty przede wszystkim Samsunga, Philipsa, a także LG pod warunkiem, że akceptujemy matrycę IPS (gorszy kontrast i czerń, za to niezłe kąty widzenia). Ciekawie prezentują się też produkty Vestela (Toshiba, JVC, Hitachi) oraz nowy Sharp napędzany system Android TV.
Moim wyborem numer jeden jest tu Samsung UE55RU7102 ze sprawdzoną platformą Tizen, dobrym odwzorowaniem obrazu, niezłą płynnością obrazu przy 60 Hz i przyzwoitym wyglądem. Jeśli będziecie grać rozejrzyjcie się za niceo droższym wariantem RU7452.
Telewizor do 2500 PLN
W tej cenie wybór pada na już kultowego The One/The Performance czyli
Philips 55PUS7304
Przy czym jeśli możecie nieco dopłacić, to wybierzcie wariant 58-calowy z matrycą VA, ta wersja ma matrycę IPS. Jednak wygląd, wsparcie dla formatów HDR, płynność działania Android TV zasługują na ogólne uznanie. Do tego jeszcze Ambilight. Nie będziecie zawiedzeni tym modelem.
Telewizor do 3000 PLN
Samsung QE55Q60R
Podstawowy telewizor QLED Samsunga na 2019 rok oferuje fajny tryb Ambient, niezły design oraz 120 Hz matrycę VA. Brakuje mu zachwycającego efektu HDR, ale mówimy o ekranie za 2599 PLN aktualnie i w tej cenie trudno tego od niego wymagać. Chcąc nieco przyoszdzędzić można kupić też bardzo zbliżony model UE55RU8002.
Telewizor do 4000 PLN
Samsung QE55Q70R
Samsung opanował klasę średnią, model Q70 posiada tylne wielostrefowe podświetlanie (choć w ograniczonej formie), ma widoczny efekt HDR ( i jest to najtańszy TV taki efekt oferujący na rynku). Ewentualnie można rozważyć też 65-calową wersję Q60R w tym przedziale cenowym.
Telewizor do 5000 PLN
LG OLED55C9
Cena przekracza 5000, ale to różnica do 300 PLN, a wciąż pojawiają się promocje gdzie rzeczywiście cena spada poniżej 5 tysięcy złotych. To produkt dla wszystkich tych, którym zależy na czerni, kinowych wrażeniach z ekranem. Można też się skusić na OLEDy Panasonic w podobnej cenie oraz Philips OLED804.
Telewizor do 10 000 PLN
Samsung QE82Q60R
Gdybym sam miał wybierać telewizor poszedłbym w połączenie rozsądnej jakości obrazu z dużą przekątną stąd właśnie wybór 82-calowego ekranu w cenie poniżej 9 tys. PLN. Innym wyborem są 65-calowe ekrany OLED i 65-calowe QLEDy Samsunga z wyższych serii 4K.
Najciekawsze telewizory powyżej 10 tysięcy złotych
Samsung 75Q950R
Cena 75-calowego ekranu 8K od Samsunga spadła już poniżej 20 tysięcy złotych. To aktualnie najlepszy na rynku telewizor pod względem jakości obrazu niezależnie od źródła. Dostępne są warianty także mniejsze 55 i 65 cali, ale to od 75 cali rozpoczyna się prawdziwa frajda z jakości obrazu na tym ekranie i dużej jasności. Niezależnie czy w dzień czy w nocy.
Philips 65OLED984
Telewizor, który wyróżnia się swoim duży soundbarem, powstałym przy współpracy z Bowers & Wilkins oraz 4-stronnym systemem Ambilight. Ciekawy, niebanalny, ale też niszowy produkt. W cenie do 20-tysięcy PLN można teraz też znaleźć już 77-calowy ekran LG OLED C9, który też wydaje się być dobrym wyborem.
Sony KD-85ZG9
85-calowy gigant z fenomenalnym obrazem. Jednak jego cena nawet po przecenie wciąż jest tak duża jak sam telewizor. Choć nie tak duża jak pierwszych ekranów 4K. Produkt dla wymagających, szukających luksusowego telewizora. Dla krezusów Sony ma też jeszcze wariant 98-calowy.
Telewizor zdecydowanie nie jest najważniejszy, zwłaszcza w bieżącej sytuacji. Jednak też jest urządzeniem, które pozwala fajnie spędzić czas. Przy odpowiednim doborze treści nie będzie to czas zmarnowany. Warto też pamiętać, że w 2020 roku telewizja jest właściwie ostatnią rzeczą, którą ogląda się na dużym ekranie – serwisy VOD oferują znacznie więcej.
Komentarze: 3
Model 55PUS7304 udał się Philipsowi. Mam go i jestem zadowolony. Obraz jest bardzo wyraźny, dobrze sprawdza się też w grach. Do tego system Ambilight robi ogromne wrażanie na każdej osobie, która przyjdzie do mnie i wcześniej nie miała do czynienia z podświetleniem TV.
Model 55PUS7304 udał się Philipsowi. Mam go i jestem zadowolony. Obraz jest bardzo wyraźny, dobrze sprawdza się też w grach. Do tego system Ambilight robi ogromne wrażanie na każdej osobie, która przyjdzie do mnie i wcześniej nie miała do czynienia z podświetleniem TV.
Philips 65OLED984 – bomba, połączenie ambilight, OLEDA i świetnego dźwięku według mnie tworzy rewelacyjną całość. Jednocześnie cieszy mnie, że Philips jest polecany również w budżecie do 2500 zł, bo w tym modelu też jest ambilight :)