Apple podbiera Intelowi istotnych pracowników – od stycznia do firmy przychodzi Barbara Whye
Apple nie ma chyba litości dla Intela. W styczniu 2021 roku Barbara Whye obejmie w Apple stanowisko wiceprezesa ds. wykluczenia i różnorodności. Ta od 1995 roku pracowała w Intelu. Można spodziewać się, że to nie koniec transferów Apple.
Wyniki procesora M1 w nowych komputerach Apple są miażdżące dla konkurencji. Apple właśnie redefiniuje rynek tradycyjnych komputerów do większości zastosowań, robiąc tym samym poważne kłopoty Intelowi, Microsoftowi oraz licznym producentom komputerów. Oczywiście wiele firm sobie z tym poradzi. Jestem przekonany, że także Intel wybrnie z tej sytuacji, wszak od lat bardzo mocno stawia także na rozwiązania biznesowe, serwerowe. Komputery z procesorami Intel też szybko z rynku nie znikną. Niemniej w świecie komputerów nastał czas Apple – to przełom na miarę pierwszych urządzeń firmy.
Rozstanie Apple z Intelem przynajmniej do tej pory odbywało się raczej w dobrej atmosferze. Firmy w końcu przez lata ze sobą współpracowały. Nie tylko przy procesorach, ale też przy tak istotnym elemencie, jak protokół Thunderbolt. Apple wykupił też od Intela dział odpowiedzialny za modemy 5G, uwalniając tym samym Intela od kłopotliwej dla firmy gałęzi biznesu.
@Apple might think they’re getting the best. They are actually getting the best of the best of the best. I will miss @barbarawhye as an outstanding colleague & friend #Apple hires Intel’s Barbara Whye as its new head of diversity – Fortune https://t.co/pYP4yU1ETh
— Lisa Spelman (@LisaSpelman) November 20, 2020
Jak słusznie zauważa Lisa Spelman, wiceprezes Intela odpowiedzialna między innymi za procesory Xeon i inne rozwiązania korporacyjne, Apple bierze z rynku to, co najlepsze. Tak też jest właśnie z zatrudnieniem Barbary Whye. Ta z Intelem była związana przez 25 lat i zaczynała pracę jako inżynier, by teraz odpowiadać za różnorodność w firmie. W Apple obejmie wakat po Christie Smith, która swoje stanowisko piastowała przez raptem trzy lata. W tak dużych korporacjach, we współczesnym świecie, stanowisko to jest niezwykle istotne, zarówno od strony kadrowej, jak i kwestii społecznej, globalnej.
Komentarze: 3
Czyli na nasze to taka po prostu kadrowa?
Bardzo ważne i kluczowe stanowisko :) Będzie się zajmować wykluczeniem i różnorodnością. Naprawdę to jest bardzo, bardzo, bardzo potrzebne.
“stanowisko wiceprezesa ds. wykluczenia i różnorodności. ”
No to się Intel nie pozbiera.