E-hulajnogi Lime nie będą górą śmieci, niemal w całości można je przetworzyć
E-hulajnogi to coraz popularniejszy sposób na miejską mobilność, szczególnie w cieplejszych sezonach. W przypadku operatora Lime niecałe 4 zł na start, a potem niecałą złotówkę za minutę. Jednak e-hulajnogi kiedyś się zużyją. Nie brakuje takich, którzy straszą górami elektromobilnych śmieci. Cóż, przynajmniej w przypadku e-hulajnóg tego operatora nie jest to prawdą.
Wszystkie e-hulajnogi Lime Polska to sprzęt, który można poddać recyklingowi w aż 99,8%. Taki odsetek gwarantuje firma MB Recycling, z którą operator Lime już od jakiegoś czasu współpracuje. Co może powstać z przetworzonej, zużytej hulajnogi elektrycznej? Wyjaśnia to poniższa infografika:
Jak widać zużyta hulajnoga może jeszcze długo posłużyć, choć w zupełnie zmienionej formie. Niemal każdy materiał stanowiący jej budowę może zostać przetworzony i ponownie wykorzystany do różnych celów. Oprócz samego recyklingu zużyte e-hulajnogi są przekazywane również na cele charytatywne (m.in. Bikes4Ukraine czy Fundacji First Responder).
Recyckling e-hulajnóg to nie jest jakieś nowum. Przeciętny żywot e-hulajnogi to 5 lat. Po tym okresie wiele zużytych urządzeń jest przekazywanych właśnie do recyklingu. Operator Lime poddał już temu procesowi ok. 10 tysięcy e-hulajnóg, co stanowi 142 480 kg czegoś, co nie stanie się odpadem, lecz zostanie przetworzone w najróżniejszego autoramentu produkty, od tacek aluminiowych na grilla (w końcu mamy majówkę) po gumową mieszankę powierzchniową na boiskach dla dzieci.