Samsung powiększa zasoby Art Store dla telewizorów The Frame
Telewizor Samsung The Frame to urządzenie, które formalnie wyłączone wciąż może wyświetlać obrazy. Dzięki ofercie sklepu Art Store, użytkownicy mogą na swoich urządzeniach The Frame wyświetlać dzieła sztuki z całego świata. Zasoby Art Store właśnie się powiększyły.
Posiadacze telewizorów Samsung The Frame mogą korzystać już z ponad 2000 dzieł sztuki, które znajdują się w Art Store. Ten sklep ze sztuką w ostatnich dniach wzbogacił się także o kolejne działa z kolekcji londyńskiego Muzeum Wiktorii i Alberta, takie jak słynne „Tiffany 3” Nigela Quineya i „Londyn w świetle lamp gazowych”. Do kolekcji trafił także „V&A: Skarby Oceanu”, czyli eklektyczny wybór dzieł sztuki z motywami morskiej flory i fauny.
W ramach partnerstwa z Muzeum Wiktorii i Alberta wszyscy korzystający na co dzień z szerokich możliwość telewizora Samsung The Frame będą mogli poznawać kolejne zasoby tego największego muzeum sztuki i rzemiosła artystycznego w Londynie. Stała kolekcja Muzeum Wiktorii i Alberta liczy ponad 4,5 mln eksponatów i obejmuje przedmioty oraz dzieła sztuki powstałe na przestrzeni 5000 lat, pochodzące zarówno z Europy, Ameryki Północnej, Azji i Afryki Północnej. W jej skład wchodzą rzeźby, obrazy, rysunki, fotografie, książki, ceramika, meble, tkaniny, stroje, wyroby ze szkła i metalu, czy też biżuteria – codziennie są oglądane przez miłośników sztuki z całego świata, którzy licznie odwiedzają siedzibę muzeum w South Kensington. Dzięki Art Store i telewizorom The Frame, chociaż część z nich jest na wyciągniecie ręki – obrazy z przestrzeni wielu stuleci, kontynentów i ruchów artystycznych, wyświetlane na The Frame w domowym zaciszu, wyglądają niemal tak realistycznie jak na żywo.
Do ponad 2000 dostępnych w sklepie Art Store obrazów dołączyły właśnie kolejne znamienite tytuły. Kolekcja „V&A: Skarby Oceanu”, eklektyczny wybór dzieł sztuki z motywami morskiej flory i fauny i romantycznych morskich krajobrazów. Obrazy w tej kolekcji obejmują fotografie, ilustracje, akwarele i obrazy olejne ucieleśniające style artystyczne i techniki stuleci, w których powstały. „Okazy wodorostów” to unikalny kolaż stron z wiktoriańskiego albumu, należący właśnie do kolekcji „V&A: Skarby Oceanu”. Album ten odzwierciedla zainteresowanie amatorską botaniką, która rozwinęła się w XIX stuleciu i daje wgląd w zajęcia rekreacyjne i domowe rozrywki tamtych czasów.
„Tiffany 3” Nigela Quineya i „Londyn w świetle lamp gazowych” Paula Martina to natomiast jedne z najbardziej imponujących dzieł z portfolio Muzeum Wiktorii i Alberta, ponieważ doskonale oddają szerokie spektrum tematyczne kolekcji dostępnych w galerii. Psychodeliczne wzorce Quineya uosabiają żywy pop-art z epoki swingującego Londynu poprzez wykorzystanie psychodelii, a także wpływów secesyjnych i art deco. „Londyn w świetle lamp gazowych”, czyli fotografia Martina, przedstawia Piccadilly Circus nocą w 1896 roku. Zdjęcie to jest częścią kolekcji Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego – znaczącego elementu światowej klasy kolekcji fotografii Muzeum Wiktorii i Alberta, częściowo prezentowanej w nowo rozbudowanym Centrum Fotografii muzeum.
Korzystanie ze sklepu Art Store wymaga posiadania konta Samsung, telewizora The Frame, a także opłacania abonamentu (rozliczenie miesięczne lub roczne, odpowiednio ok. 21 zł lub 210 zł).