Funkcja Circle to Search już dostępna na wybranych smartfonach Motorola, jest też Gemini
Funkcja Circle to Search od Google pozwala wyszukiwać dowolne informacje bez konieczności przełączania aplikacji i wystarczy do tego prosty gest na ekranie. Funkcja ta jest już dostępna na wybranych smartfonach Motorola.
Mogą z niej korzystać polscy użytkownicy modeli motorola edge 50 ultra oraz razr 50 ultra.
Marka podkreśla, że dzięki bliskiej współpracy z Google, zawsze stara się dostarczać użytkownikom swoich smartfonów z Androidem najnowocześniejsze i najbardziej aktualne rozwiązania. Dzięki temu korzystanie z urządzeń staje się bardziej intuicyjne, a bazujące na sztucznej inteligencji rozwiązania pomagają w dostępie do informacji.
Funkcja Circle to Search (Zaznacz, aby wyszukać) bazuje na gestach ekranowych. Aby uruchomić nową funkcję należy w normalnym trybie nawigacji przytrzymać przycisk ekranu głównego lub przytrzymać przycisk nawigacji (dostępny w trybie nawigacji za pomocą gestów). Po zakreśleniu, wyróżnieniu lub dotknięciu obiektu widocznego na ekranie, dzięki Circle to Search można natychmiast uzyskać dodatkowe informacje z wyszukiwarki Google – bez wychodzenia z aktywnej aplikacji. Funkcja działa niezależnie od tego czy korzystamy z przeglądarki, dowolnej aplikacji, czy też przeglądamy zdjęcia lub oglądamy materiały wideo. Jest ona także w stanie zidentyfikować odtwarzany na smartfonie utwór muzyczny.
Polscy użytkownicy flagowca motorola edge 50 ultra oraz składanego modelu motorola razr 50 ultra z funkcji Circle to Search mogą skorzystać już dziś. Wystarczy pobrać najnowszą aktualizację systemową dostępną dla obu urządzeń. Wkrótce zadebiutuje ona także na drugiej z tegorocznych „klapek” – modelu motorola razr 50.
Rozwijana przez Google sztuczna inteligencja Gemini, która wprowadza szereg nowości w stosunku do dobrze znanego Asystenta Google, w wybranych krajach jest już wspierana na zewnętrznych wyświetlaczach smartfonów motorola razr 50 ultra oraz razr 50. Dzięki temu użytkownicy obu urządzeń mogą prowadzić bardziej naturalną konwersację z systemowym asystentem bez konieczności ich otwierania. Gemini Live pamięta poprzednie wątki rozmowy i umożliwia prostszą oraz bardziej intuicyjną obsługę urządzenia.
Korzystając ze wskazówek Gemini Live można nie tylko uzyskać informacje, ale też poprosić smartfon o rozwiązanie zadań, zasugerowanie pomysłów czy też wsparcie w burzy mózgów, tworzeniu prezentacji, czy planowaniu wydarzeń. Zdolności konwersacyjne najnowszej odsłony Gemini umożliwiają w ogromnym stopniu pominięcie pisania – głównym kanałem komunikacji z AI staje się teraz rozmowa.