Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Bob Iger zdradza: Apple i Disney rozmawiały o fuzji, ale Apple nie było zainteresowane

Bob Iger zdradza: Apple i Disney rozmawiały o fuzji, ale Apple nie było zainteresowane

0
Dodane: 4 godziny temu
fot. Disney

Były prezes Disneya Bob Iger przyznał w wywiadzie dla „Financial Times”, że Apple i Disney prowadziły formalne rozmowy o fuzji. To Apple — nie Disney — nie wykazało wystarczającego zainteresowania.

Jak podaje 9to5Mac na podstawie obszernego profilu w „Financial Times”, były prezes Disneya Bob Iger po raz pierwszy tak otwarcie mówi o potencjalnej fuzji obu gigantów. Temat krążył w branży od lat — Iger pisał już w swojej książce, że wierzy, iż do połączenia doszłoby, gdyby Steve Jobs żył. Teraz ujawnia, że rozmowy były jak najbardziej realne, choć nigdy nie doszły do skutku.

„Rozmawialiśmy o tym wewnętrznie i przeprowadziliśmy kilka rozmów z Apple, ale nigdy nie poszło to w żadnym kierunku”

— powiedział Iger, a na pytanie dlaczego, dodał po prostu:

„Apple nie wykazało zbyt dużego zainteresowania”.

Iger uważa, że taka fuzja byłaby „prawdziwie transformacyjna i równorzędna” — połączenie ekosystemu technologicznego Apple z unikalną biblioteką treści i markami Disneya (Pixar, Marvel, Lucasfilm) mogłoby stworzyć jedną z najpotężniejszych firm na świecie. Tymczasem na razie obie firmy łączy przede wszystkim Apple TV — Disney+ jest jednym z serwisów dostępnych w ekosystemie Apple, a filmy Disney i Marvela trafiają na Apple TV po zakończeniu okienka kinowego.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .