Background Music
Ile to razy spotkaliście się z sytuacją, kiedy słuchaliście na Macu muzyki w iTunes, a w tym czasie przeglądaliście internet, gdzie włączyliście filmik i dźwięki nałożyły się na siebie? Trzeba się wtedy przełączać na pierwszą aplikację, wstrzymać ją i wrócić do drugiej, a potem powtórzyć cały proces jeszcze raz. A gdyby zrobić to automatycznie?
Właśnie ten problem potrafi rozwiązać ciekawa aplikacja Background Music. Potrafi wykryć, czy iTunes 1 odtwarza muzykę i w razie włączenia innego programu również z dźwiękiem, ten pierwszy jest po chwili automatycznie wstrzymywany. A kiedy skończymy już oglądać wideo lub słuchać muzyki w drugiej aplikacji, znów automatycznie włączy się muzyka w pierwszej.
Oprócz tego Background Music ma dodatkowy ficzer – pozwala na wzmocnienie dźwięku w różnych aplikacjach.
Nie jest to jednak program dostępny w Mac App Store, czy też nawet normalnie do pobrania i zwykłego zainstalowania. Ponieważ z racji swoich możliwości Background Music musi ingerować w system, jest to aplikacja, którą musimy sami skompilować. Do tego niezbędny jest również Xcode w wersji 7. Kiedy już go pobierzemy, możemy przystąpić do instalacji. Są na to dwa sposoby:
Pierwszy – półautomatyczny
W tym przypadku wystarczy wkleić poniższe polecenie do Terminala:
(set -eo pipefail; URL='https://github.com/kyleneideck/BackgroundMusic/archive/master.tar.gz'; \
cd $(mktemp -d); echo Downloading $URL to $(pwd); curl -qfL# $URL | gzcat - | tar x && \
/bin/bash BackgroundMusic-master/build_and_install.sh && rm -rf BackgroundMusic-master)
Następnie będziemy proszeni o podanie hasła administratora i o wyrażenie na instalację niezbędnych składników. Reszta odbędzie się automatycznie i po chwili aplikacja Background Music zostanie uruchomiona.
Drugi – ręczny
Jeśli nie ufamy przeklejanym skądś ciągom poleceń, zawsze możemy skorzystać z opcji ręcznej instalacji. W tym celu musimy najpierw pobrać projekt → klik, następnie go wypakować, uruchomić Terminal i przejść do folderu, który powstał po rozpakowaniu i wywołać tam skrypt instalujący:
/bin/bash build_and_install.sh
Dalsze postępowanie jest analogiczne jak w sposobie półautomatycznym.
Warto zwrócić uwagę, że to dopiero wersja oznaczona numerem 0.1.0 i może zawierać błędy. Poza tym do działania Background Music wymagany jest OS X przynajmniej w wersji 10.10. Miejmy nadzieję, że projekt ten będzie się rozwijał i oferował większe możliwości i niezawodność.
Więcej na temat Background Music możecie przeczytać na stronie projektu.
UWAGA: Aplikację Background Music instalujecie na własną odpowiedzialność. Redakcja iMagazine nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody. Warto pamiętać o regularnym wykonywaniu kopii zapasowych systemu.
Źródło Background Music | GitHub