Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Wydanie 12

Wydanie 12

0
Dodane: 7 lat temu

Wielokrotnie wspominałem, że trudno znaleźć autora lub stronę, która regularnie dostarczałaby mi treści zaspokajające moje potrzeby czytelnicze. To między innymi z tego powodu pod koniec każdego miesiąca nie mogę doczekać się wydania iMagazine. Miło czasami jednak oderwać się od tematów bardziej technologicznych i poczytać o pasjach ludzi, w tym wypadku naszych redaktorów. To właśnie dzięki tym fascynacjom zagadnieniami odmiennymi od moich powstają najbardziej emocjonalne artykuły, których czytanie sprawia mi taką radość. Jestem już po lekturze 12. wydania iMag Weekly i dawno nie rozdałem tylu „chcę więcej tego typu treści”…

Anna Gabryś rozpoczyna dzisiejsze wydanie od spojrzenia na tematykę książek interaktywnych, dostarczających nam rozbudowanych treści, co byśmy się nie zanudzili na śmierć – osobiście nie do końca to rozumiem, bo zawsze uwielbiałem czytać, ale zdaję sobie sprawę, że nie każdy podziela moje hobby. Wraca też Michał Zieliński, ze swoim krytycznym spojrzeniem na obecną linię produktową Apple, całkiem trafną, pomimo że nie do końca się z nią zgadzam. Najbardziej jednak zaskoczyło mnie to, w jaki sposób Michał został pochłonięty przez Apple – nie wiedziałem, że miałem w tym swój udział. Krzysztof Kołacz przygotował dla Was dwa artykuły – na temat wszechobecnego kiczu w pewnych polskich miasta oraz kolejną edycję Weekly Chill, w której porusza temat starych czasopism. Jeden z najbardziej fascynujących mnie artykułów napisał Jacek Łupina – rozebrał on swojego Apple /// na części pierwsze, o czym szczegółowo opowiada. Angelika Borucka wraca z tematyką notatników, której ciągle mi mało – moje zdanie na ten temat zostawiłem w komentarzu pod jej wpisem. Paweł Okopień z kolei opowiada o miejscach w Turcji, które uważa za warte odwiedzenia – sam nie miałem jeszcze okazji, odnotowałem więc, co trzeba zobaczyć w przyszłości. Zapraszam też do posłuchania przestrogi jednego z największych geeków, jakich znam – Napoleona Bryla – w której radzi, jak nie utopić iPhone’a na spływie kajakowym. Na deser, a w zasadzie po nim, Norbert omawia temat sportu, który możemy uprawiać w zaciszu własnego domu i chwali się, ile wytrzymuje w pozycji „deski” – ze mną wygrywa, a z Wami? Pozostałe tematy są ode mnie. Piszę o Pokēmon GO i o tym, jak zostałem aresztowany z jego powodu. Kontynuuję też temat „Podstaw fotografii”, tym razem skupiając się na bezlusterkowcach i dalmierzach oraz tłumaczę, jak różnice w rozmiarze matryc wpływają na robienie zdjęć, a artykuł kończę tematem kompromisów w fotografii – tych niestety nie unikniemy. Zapraszam też do swojej relacji z serwisowania mojego iPhone’a 6S Plus w iMadzie, gdzie spotkałem się z profesjonalnym podejściem w obsłudze klienta. Na sam koniec oczywiście przygotowałem dla Was 7. część „Przeglądu” oraz listę aktualnych przecen z App Store.

Okładka w tym numerze jest autorstwa Tomka Szykulskiego przebywającego w kraju, w którym wszystko jest do góry nogami. Zdjęcie wykonał w drodze do Australii, podczas postoju w Kuala Lumpur w Malezji, z Petronas Twin Towers.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .