Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Przegląd #27

Przegląd #27

0
Dodane: 7 lat temu

Każdego dnia w internecie znajduję mnóstwo ciekawych, zwariowanych, inspirujących, genialnych lub kretyńskich treści. Poniżej znajdziecie kilka z nich.

Przypominam, że jeśli macie włączonego jakiegoś adblockera na domenie iMagazine.pl, to prawdopodobnie nie wyświetli się Wam wiele treści poniżej.


Ilustrowany notatnik

Dina Brodsky jest malarką wykorzystującą materiały takie jak papier czy płótno. W swoich pracach stosuje też różne techniki do osiągnięcia swojego celu, ale jej największe dzieło to moim zdaniem ilustrowany notatnik, który widzicie powyżej – gdybym umiał tak rysować, to prowadziłbym własny. Jej prace można kupić tutaj na Etsy, podejrzeć jej życie na Instagramie oraz znaleźć więcej informacji na jej temat na tej stronie.


Typografia w latach 90.

how-apple-helped-democratize-typography-in-the-90s-hero

Na łamach Fast Company pojawił się genialny artykuł Johna Brownlee, który nawiązuje do lat 90. i opowiada o panu Thomasie Ricknerze, który pomógł wprowadzić typografię w XXI wiek. Oczywiście nie mogło zabraknąć wątku o Macintoshu, dzięki któremu mamy dzisiaj TrueType.


Galeria Figur Stalowych

W Pruszkowie, niedaleko Warszawy, powstała wyjątkowa galeria, której eksponaty zbudowano z metalu i złomu. Na wystawie znajdują się nie tylko samochody w odpowiedniej skali z odwzorowanymi wnętrami – są takie perełki jak Bugatti Veyron, Pagani Zonda czy Fiat 500 – ale również sławne postacie z popkultury, jak kot Garfield, Osioł ze Shreka czy Transformersy. Stronę internetową Galerii Figur Stalowych znajdziecie tutaj, ale najwięcej informacji oraz ogromną porcję zdjęć znajdziecie na ich Facebooku.


Canopy

studio-neat-canopy-7-hero

Canopy to przede wszystkim pokrowiec dla Apple Magic Keyboard, ale również stojak dla iPada lub iPhone’a. Bardzo przypomina Origami Workstation, na którego projekcie panowie ze Studio Neat zapewne bazowali.

Canopy kosztuje 40 dolarów i można złożyć na niego pre-order na stronie Studio Neat (tym razem nie korzystają z Kickstartera). Będą starali się dostarczać je jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, ale niestety nie mogą tego obiecać.

studio-neat-canopy-5-hero


All of Bach

all-of-bach-logo

 

Niderlandzkie Stowarzyszenie Bacha ruszyło z wyjątkowym projektem. We wrześniu 2013 roku rozpoczęli nagrywanie wszystkich dzieł tego wybitnego kompozytora. Każdemu utworowi poświęcono osobną stronę, na której jest samo nagranie, informacje o nim, wywiady, reakcje publiczności i wiele więcej. Do dzisiaj udostępniono 165 prac Bacha, a kolejne dodawane są każdego tygodnia.

All of Bach
All of Bach – wszystkie dzieła
All of Bach – BW 1007 – Cello suite No. 1 in G major


Rysowane rzeźby

david-moreno-sculptures-01-hero

David Moreno to hiszpański artysta, który w swoich pracach wykorzystuje setki stalowych prętów i duże ilości drutu fortepianowego. Za ich pomocą, jak to sam określa, „rysuje” rzeźby. Jego ulubiona tematyka to oczywiście architektura.

david-moreno-sculptures-02-hero

Więcej jego prac znajdziecie na jego koncie na Behance oraz na jego Instagramie.

"Stairs" 3d sketch about new sculptures… it's easier and quick than work at studio! 😊😃 __________________________________________________ #sculpture #escultura #drawings #dibujo #design #luxury #lujo #interiordesign #interior #piano #architecture #arquitectura #colorful #arte #art #artgallery #stairs #door #gold #silver #wire #steel #3dsmax #vray

A post shared by David Moreno (@davidmoreno_art) on


Statek Matka

Prace nad nowym kampusem Apple’a są coraz bliższe ukończenia, co David Sexton skrupulatnie dokumentuje, regularnie wypuszczając kolejne filmy. Zastosowano w nim kilka unikalnych rozwiązań w świecie architektury, w tym otwierane szklane drzwi do głównego atrium na wysokość całego budynku oraz największe szyby z wygiętego szkła, jakie kiedykolwiek wykorzystano do takiej konstrukcji.


Czego szukasz w święta?

O Allegro można powiedzieć wiele, ale ich seria świątecznych reklam jest absolutnie genialna, a końcówka najnowszej odważna jak na polskie realia.


iFixit

Na świecie jest wiele firm żyjących z naprawy komputerów i elektroniki, ale tylko iFixit udało się z tego zrobić… zaryzykuję… sztukę. Prawie każdy interesujący produkt, który pojawi się na rynku i który trafi w ich ręce, jest rozbierany z iście zegarmistrzowską precyzją – jak chociażby Microsoft Surface Studio powyżej – a całość jest dokumentowana na fotografiach. Bardzo lubię przeglądać ich teardowns, jak je nazywają, często tylko dla samych zdjęć.

iFixit teardowns


Yo Sperm Test

yo_device_hero

Jeśli z jakiegokolwiek powodu macie ochotę lub potrzebę testowania sprawności swoich pływaków (czyt. spermy), to na rynku wkrótce pojawi się Yo Sperm Test – pierwsze urządzenie zatwierdzone przez amerykańskie FDA do testowania mobilności spermy za pomocą smartfona. W komplecie, z tego co wiem, nie ma ściereczki. Pre-ordery można składać już dzisiaj tutaj, a urządzenie będzie dostępne za niecałe 32 dni (od chwili pisania tych słów).

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .