iMagazine

Szybkie sprawdzenie IMEI w iPhone

Dodano 30 sierpnia 2010, godz. 08:44, autor Dominik Łada - @dominiklada, 21

Wczoraj zostałem pouczony przez Policję za złe zaparkowanie samochodu. Ku mojemu zdumieniu, oprócz dokumentów policjant zażyczył sobie zobaczyć mój telefon oraz kazał wpisać:

*#06#

Okazuje się, że jest to uniwersalny kod działający na wszystkich telefonach, niezależnie od producenta, który pokazuje numer IMEI.

Policjant powiedział mi, że teraz jest to rutynowa część procedury weryfikacji każdej spisywanej osoby.

Jeśli potrzebujecie szybko sprawdzić numer IMEI swojego iPhone lub dowolnego innego telefonu, wpiszcie powyższy kod.

Swoją drogą ciekawe jest to, jaką Policja ma skuteczność w odnajdywaniu skradzionych/zgubionych telefonów. Ciekaw jestem czy ktoś z Was stracił swój telefon, a potem go dzięki Policji odzyskał?

Ja jeden telefon straciłem, ale do tej pory ani widu, ani słychu…


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


 • http://www.aupair4you.eu au pair

  dzieki za wszystki wiadomosci, naprawde fajny artykul, znalazlem wiele ciekawych informacji, oby wiecej takich publikacji

  • Dark_neo

   W takim policyjnym państwie jak USA policja nie ma prawa do „legitymowania” – nie ma tam takiego pojęcia. Nie ma również pojęcia „dowodu osobistego”- jest prawo jazdy, ale ono także jest dobrowolne (dopóki oczywiście nie jeździmy samochodem :-).
   Natomiast policjant nie ma prawa zatrzymać nas do kontroli, jeżeli oczywiście nie popełniliśmy wykroczenia. Dość ciekawa sprawa jest z alkomatami – jeżeli gliniarz uzna, że możemy być pod wpływem, każe nam zrobić DUI test – mamy przejść po linii, zrobić jaskółkę i z zamkniętymi oczami trafić palcami do nosa :-). Jak to zrobimy, to musi nas puścić, bo nie ma podstawy do zatrzymania-jeżeli zaś nie jesteśmy w stanie tychże czynów dokonać-zawiezie nas na station, gdzie zrobią nam badanie alkomatem-ale w warunkach laboratoryjnych(robi jes specjalny technik).
   Natomiast-bez popełnienia wykroczenia/przestępstwa policjant nie ma prawa nas zatrzymać ani żądać od nas czegokolwiek. Wot kultura :-)

 • Kris Antczak

  *#0000# jest wersja oprogramowania.. a nie data fabrycznej produkcji….jedyna realna data sprzedazy lub zejścia z taśmy jest *#war0anty# (*#92702689#).Kod podaje jednocześnie realny licznik rozmów. Pozdrawiam.

  • http://www.imagazine.pl Dominik Łada

   u mnie to nie działa

   • Flynn

    Tylko na Nokiach

 • ry7ju

  no to ja polecam znacznie krótszy download.net.pl/jak-sprawdzic-blokade-simlock-w-iphone/n/5146/ ale sprawdzony poradnik, z którego można dowiedzieć się, jak szybko sprawdzić imei i simlock w telefonie, który chcemy kupić np z alledrogo ;0

Stream Online