Mastodon

Samouczki Final Cut Studio 2 – wstęp

19
Dodane: 15 lat temu

fcs2

Dzięki uprzejmości firmy iSource mamy dla Was niesamowitą atrakcję. Od dziś na stronach Mojego Jabłuszka będziecie mogli oglądać samouczki do pakietu Final Cut Studio 2. Jest to ekskluzywny content do zobaczenia tylko u nas. Samouczki są w języku polskim. Kolejne części samouczków będziemy publikowali co kilka dni.

Zaczynamy od ogólnego przeglądu podstawowych funkcji Final Cut Studio 2.

fcs2cz1

Aby obejrzeć film należy kliknąć w powyższy obrazek. Uwaga otwiera się nowe okno w przeglądarce.

isource

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 19

Super sprawa! Czekam na dalsze odcinki. Jedyne do czego można się przyczepić to lektor – trochę dziwnie się tego słucha. Zupełnie nie potrzebnie egzaltuje się pewnymi partiami tekstu.

Ale w Snow Leopard jest to nie do obejrzenia! Otwiera się nowa karta, a na niej widnieje niedawne w porównaniu z obecną werjsą logo Quicktime.. :-(

Co począć?

Czy to znana powszechnie kwestia braku należytej wtyczki? Wiadomo bowiem, że mając nawet najnowszego Flip4Mac, bądź DIVXa, obrazu z kamer internetowych online nie ujrzy się w Śnieżnej Panterze/Lamparcie (nie ma po polsku zwierzaka pt. leopard, więc może tłumaczmy już konsekwentnie oba wyrazy?).

NIe wiem, co się dzieje, ale mam najnowszę wersję Flip4Mac oraz analogicznie Periana i nic…
Sam nie wiem, co mam robić.

Ciekawe, czy inni posiadacze Snow L. mogą oglądać obraz z kamer online.

PS

Ruszyło na Operze, ale na Safari niestety nie.
Wszystko mam zauktalizowane, zaś Java z 3.09.2009r. jest wg mojego iMaca wersją starszą niż zainstalowana w przedzień wraz ze Snow L.

Dziękuję za sugestie. Przyznam, iż nocą w końcu dało się to obejrzeć tak w Operze, jak i w Safari. Nad ranem nic…

Instalując opcje dodatkowe na moim MacBook Air zaznaczyłem OT7, ale… QTX po tej instalacji z kolei wcięło… Sądziłem, że dzięki obecności QT7 nadal będę mógł oglądać obraz z kamer internetowych.

Nadal nie wiem, czy pozostali z Was mogą je oglądać mając QTX? Mam na myśli obraz ruchomy. Np. po kliknięciu linku
http://www.krakow.pl/kamera/bracka/index.php
powinien sam właczyć się obraz w starym wydniau QT, a raptem tego nie ma. Po zainstalowaniu QT7 z opcji dodatkowych w Snow Leopard (po tym, jak automatycznie znika QTX), obrazu niestety nie ma :-(

I co Wy na to?

O ad blockach nie mam zielonego pojęcia. Po prostu zainstalowałem Snow L. i już. NIc nie zmieniam w systemie, bo nie znam się na tym..

hm,na sieć bym nie narzekał, ponieważ na Operze normalnie wszystko chodzi i bez zacinania… Także obecnie – w dzień.

Co do QT7, rowniez identycznie zainstalowalem go po wgraniu SL.
QTX w narzędziach nie odnajduję – nigdzie go nie ma.

NA iMAcu z kolei (nowiutki) boję się instalować z opcji dodatkowych QT7 jak to zrobiłem na MacBook Air na próbę, bo obawiam się, że tutaj także wetnie mi QTX. Nie miałbym za bardzo ochoty znów instalować SL, aby go przywrócić. Ściąganie z kolei QT7 ze strony www z kolei nic nie daje, jeśli chce się uruchomić plik.

Mój admin nic nie zmieniał na serwerze, więc z tą kamerą to wina systemu, albo jakichś plików, o których nic nie wiem. Kurcze, wszystko to dziwne.

Ciekawe, czy są osoby, mające ten sam problem.

PS
Odnalazłem przyczynę niemożnośco obejrzenia samouczka w Safari – kwestia włączonej zapory sieciowej, a konkretnie trybu utajonego.
TO jednak dziwne, ponieważ w Zaawansowanych ustawiłem zgodę na Safari. O Operze wogóle zapomniałem, ale samouczek uruchamia się niezależnie od ww. ustawień.

Teraz pozostaje problem tej kamery oraz wersji Quick Time’ów.