iMagazine

Mamy nowego Mac mini

11/03/2009, 21:08 · · · 6

Nowy Mac mini

Do redakcji trafił dzisiaj jeden z pierwszych w Polsce nowych Maców mini pokazanych tydzień temu. Jest to mocniejsza wersja tego komputera o następujących parametrach:
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.0GHz
Pamięć RAM: 2GB DDR3
Dysk twardy: 320GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9400M
Cena: 4 399 PLN
Jestem fanem „Miniaka” więc urządzenie trafiło do mnie. Musze przyznać, że jestem nim zachwycony. Największe wrażenie robi na mnie karta graficzna. To ogromny skok jakościowy w stosunku do poprzedniej wersji. Komputer jest bardzo szybki. Posiadam „Miniaka” na sterydach po wymianie procesora i myślałem, że jest bardzo szybki…ten jest jeszcze szybszy.
W teście Geekbench nowy Mac mini uzyskał wynik 2798, a mój po tuningu tylko 2620!
Więcej o tuningu Mac mini oraz pełny test najnowszego fabrycznego Mini w Moim Jabłuszku 4/2009.

Wynik testu Mac mini 


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

pemmax napisał(a):

Jestem Ciekaw jak ta maszynka sprawia się w wirtualizacji systemów. Będzie coś w tym temacie?

Norbert Cała napisał(a):

Postaram się sprawdzić Miniaka w pracy z Paranels i VMware

CoSTa napisał(a):

Cena: 4 399 PLN
Cztery. Tysiące. Trzysta. Dziewięćdziesiąt. Dziewięć. Złotych. Matko…

Maszynka przesympatyczna i z chęcią bym do domu drugą taką dokupił. Ale nie za tę cenę. Ewentualnie jakiś leasing, wykopanie VATu czy tego typu rzeczy. Koszt maszynki oj wysoki…

Remik_K napisał(a):

Fajnei, ze oppisujecie nowe mini. Jestem rowniez fanem mini (zawsze chcialem miec) ale jakos mialem iMaka a teraz kupilem MB Pro. Dzisiaj nadarzyla sie okazja sprzedania imaka ktory ma 2,5 roku i mam niezly dylemat. Znowu mini powrocil na tapete a do tego teraz jeszcze w wersji serwer. DOradzcie mi posze co wy byscie wybrali majac do wyboru nowego imaka 27″ czy LED Cinema Display + mini serwer?
ALbo druga wersja imaka 21,5 czy mini serwer + LED CInema DIsplay. Od razu urzedzam odpowiedz, ze mini serwer nei bedzie w PL, ale ja nie mieszkam w PL.
NIezly mam dylemat.

Pozdrawiam.
Remik

Dominik Łada napisał(a):

@ Remik_K – iMaki maja np. lepsze karty graficzne plus te 3 cale więcej w przypadku 27″. Mac mini server może mieć RAID zrobiony także teoretycznie jest bezpieczniej, ale to są dwa różne zastosowania. Jeśli chcesz pracować na komputerze to iMak, jeśli komputer ma sobie sam pracować w sieci to mini server.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK