iMagazine

Test iPoda shuffle 3G

26/03/2009, 10:12 · · · 3

iPod shuffle 3GPodczas testów iPoda shuffle do nowego numeru Mojego Jabłuszka natknąłem się na bardzo ciekawą rzecz. Chciałem porównać szybkość z jaką działa przesyłanie danych do iPoda shuffle 2G i jego testowanego następcy iPoda shuffle 3G.
Postanowiłem w tym celu użyć kabelka dołączonego do najnowszej „szufelki”. Niestety nie zaczęło to działać. Nie działa też to w odwrotną stronę czyli iPod shuffle 3G nie pracuje z mini dockiem wcześniejsze wersji.

Moje zdziwienie było bardzo duże bo złącza są na pierwszy rzut oka identyczne. Dopiero bliższe przyjrzenie ujawnia różnice w budowie. Złącze od iPoda shuffle 3G ma inną, nieco większą główkę. Tylko czy to jest powodem braku działania, a może Apple chcąc zmniejszyć rozmiar iPoda ukryło jakiś układ komunikacyjny właśnie w kabelku?

Pełny test przeczytacie w najnowszym numerze.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Mariusz napisał(a):

a ja się założę, że przed gniazdem USB coś jest umieszczone, bo przecież „główka” nie robi różnicy

Norbert Cała napisał(a):

OK, rozbiorę wtyczkę i się przekonamy

Mariusz napisał(a):

wciąż czekam;)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK