iMagazine

Sposób na ciemne zdjęcia z iPhone

23/04/2009, 13:48 · · · 6

trick

Jeśli zdjęcia z iPhone wydają Ci się trochę za ciemne, można zastosować prosty trick podbijający ekspozycję. Wystarczy przysłonić na chwilę obiektyw palcem. Wtedy iPhony myśli, że zrobiło się ciemno i automatycznie podbija ekspozycję, czyli de facto rozjaśnia. Kiedy scena, którą fotografujesz wygląda wg ciebie lepiej, jest lepiej doświetlona, wciskasz przycisk fotografowania i w momencie jak już słyszysz dźwięk migawki, zdejmujesz palec. iPhone ma moment opóźnienia i nie zdąży zmienić ustawień. Dzięki temu zabiegowi od razu masz jaśniejsze zdjęcie – warto poćwiczyć i poeksperymentować.

Dzięki temu prostemu trickowi, możemy osiągnąć ciekawe efekty na zdjęciach.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Bartosz napisał(a):

Ciekawe efekty? Na przykład rozmazany palec w rogu zdjęcia? ;P

Dominik Łada napisał(a):

ja sie dopiero ucze tej sztuczki ;-) wpadlem na nia przez przypadek…..

wszystko kwestia wprawy.

s@ntee napisał(a):

Jest tez prostsza metoda – wystarczy zmienić lekko kąt trzymania iPhone w pionie, o kilka milimetrów. W momencie kiedy iPhone dostosuje jasność, wrócić do poprzedniego kąta – również nie zdąży dostosować ustawień. Jak dla mnie działa. No i nie trzeba ćwiczyć szybkości odsuwania palca. Ten sam efekt co z palcem można uzyskać przez ustawienie sceny, chwilowe osłonięcie źródła światła – np. dłonią i znów – iphone nie zdąży się dostosować.

Perwol napisał(a):

A nie łatwiej po prostu rozjaśnić nieco zdjęcie w Photoshopie :D

Kinga Ochendowska napisał(a):

Ja tam nie mam Photoshopa ;P

Adrian4 napisał(a):

Fotografia po prawej jest tragiczna. Wypłowiałe kolory, mniejsza ostrość, większa część zdjęcia jest prześwietlona. Nie wspominając już o fragmencie palca w prawym, górnym rogu.
O wiele lepiej wygląda oryginalne zdjęcie. ;)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK