iMagazine

Sposób na ciemne zdjęcia z iPhone

23/04/2009, 13:48 · · · 6

trick

Jeśli zdjęcia z iPhone wydają Ci się trochę za ciemne, można zastosować prosty trick podbijający ekspozycję. Wystarczy przysłonić na chwilę obiektyw palcem. Wtedy iPhony myśli, że zrobiło się ciemno i automatycznie podbija ekspozycję, czyli de facto rozjaśnia. Kiedy scena, którą fotografujesz wygląda wg ciebie lepiej, jest lepiej doświetlona, wciskasz przycisk fotografowania i w momencie jak już słyszysz dźwięk migawki, zdejmujesz palec. iPhone ma moment opóźnienia i nie zdąży zmienić ustawień. Dzięki temu zabiegowi od razu masz jaśniejsze zdjęcie – warto poćwiczyć i poeksperymentować.

Dzięki temu prostemu trickowi, możemy osiągnąć ciekawe efekty na zdjęciach.

6

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Adrian4Kinga OchendowskaPerwols@nteeDominik Łada Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz
Gość
Bartosz

Ciekawe efekty? Na przykład rozmazany palec w rogu zdjęcia? ;P

s@ntee
Gość

Jest tez prostsza metoda – wystarczy zmienić lekko kąt trzymania iPhone w pionie, o kilka milimetrów. W momencie kiedy iPhone dostosuje jasność, wrócić do poprzedniego kąta – również nie zdąży dostosować ustawień. Jak dla mnie działa. No i nie trzeba ćwiczyć szybkości odsuwania palca. Ten sam efekt co z palcem można uzyskać przez ustawienie sceny, chwilowe osłonięcie źródła światła – np. dłonią i znów – iphone nie zdąży się dostosować.

Perwol
Gość

A nie łatwiej po prostu rozjaśnić nieco zdjęcie w Photoshopie :D

Kinga Ochendowska
Editor

Ja tam nie mam Photoshopa ;P

Adrian4
Gość

Fotografia po prawej jest tragiczna. Wypłowiałe kolory, mniejsza ostrość, większa część zdjęcia jest prześwietlona. Nie wspominając już o fragmencie palca w prawym, górnym rogu.
O wiele lepiej wygląda oryginalne zdjęcie. ;)